środa, 17 lipca, 2024
spot_img

Chmury, opady, silny wiatr [POGODA]

spot_img

Do naszego kraju w czwartek dotarł front z opadami i silnym wiatrem. Niestety opady na froncie nie rozłożyły się równomiernie. Na południu kraju wieje wiatr halny przez który nie spadło więcej jak 1 mm wody, miejscami nie spadła nawet kropla deszczu.

W nocy sypać ma od Bieszczad po Lubelskie, Podlasie, wschodnie Mazowsze i Mazury- do północy spadnie tutaj około 2-4 cm śniegu, a w rejonie Białegostoku nawet 5-6 cm. Po północy opady zanikną. Nowa strefa opadów z przelotnym deszczem pojawi się w nocy od Szczecina po Gorzów, Zieloną Górę, Wrocław, Opole i do rana dotrze do Poznania, Piły, Łodzi, Kielc, Kozienic, Lublina, Krakowa- suma opadów wyniesie tutaj od 0 do 5 mm. O poranku temperatura wzrośnie na wschodzie do 1-2 stopni, w centrum i na północy 2-4 stopnie, zaś miejscami na zachodzie i południu nie mniej niż 5 stopni.

Do godzin południowych przelotnie padać ma na południu, wschodzie, w centrum i na północy- za wyjątkiem wybrzeża. Na zachodzie opady zaczną ustawac około godziny 9:00. Po południu na zachodzie i wybrzeżu sucho z przejaśnieniami. W centrum, na północy- za wyjątkiem Kaszub i wybrzeża i na południu przelotnie popada deszcz- słońca mało. Na wschodzie do przelotnych opadów dołączyć mogą pojedyncze burze z których popadać może również drobny grad i krupa snieżna. Wiatr powieje dośc silnie z zachodu i południowego zachodu. Podczas burz do 80 km/h, poza tym do 55-60 km/h.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aneta
Aneta
3 lat temu

Silne wiatry znowu

Mateusz
Mateusz
3 lat temu

Najgorszy jest wiatr

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

2
0
Would love your thoughts, please comment.x