czwartek, 18 lipca, 2024
spot_img

Tranzyt ukraińskiego zboża przez Polskę jest zagrożony z powodu braku magazynów

spot_img

Sekretarz stanu ds. rozwoju współpracy z Ukrainą Jadwiga Emilewicz przypomina, że prezydent USA Joe Biden nie spełnił jeszcze obietnicy budowy spichlerzy wzdłuż granicy ukraińsko-polskiej. Po bardzo owocnym okresie żniw, możliwości polskich systemów magazynowania są zdecydowanie niewystarczające, aby przyjąć ukraińskie zboże, słonecznik i inne towary, powiedziała Emilewicz dla „Financial Times”.

Zauważyła ona również, że podczas spotkania z urzędnikami w Waszyngtonie w zeszłym miesiącu ujawniono niewiele szczegółów na temat obietnicy budowy magazynów zbożowych, którą prezydent Biden złożył podczas przemówienia w Filadelfii w czerwcu ubiegłego roku. „Biden złożył tę obietnicę publicznie, ale kiedy zaczęliśmy o to pytać, nikt w administracji nie chciał odpowiedzieć na pytania” – powiedziała.

Źródło: ubn.news

Andrzej Bąk
Andrzej Bąk
Pochodzę ze wsi położonej na Lubelszczyźnie. Wykształcenie zdobyłem na studiach rolniczych w Olsztynie i Lublinie (ekonomika rolnictwa), oraz w Wyższej Szkole Menedżerów (doradztwo inwestycyjne i analiza finansowa). Pracowałem przy tworzeniu Warszawskiej Giełdy Towarowej S.A. (WGT S.A.) przy udziale ekspertów z giełdy w Chicago. Aktualnie prowadzę portal internetowy e-WGT - Internetowa Giełda Rolna należący do WGT S.A. Na co dzień zajmuję się analizą rynków rolnych i paliw.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x