środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

IGC podnosi prognozy światowej produkcji kukurydzy, utrzymuje dla pszenicy i tnie dla soi

spot_img

W sierpniowym raporcie Międzynarodowa Rada Zbożowa (IGC) podwyższyła swoją szacunki światowej produkcji kukurydzy w sezonie 2023/24.  Eksperci IGC prognozują obecnie globalną produkcję kukurydzy na poziomie 1,221 miliarda ton, co oznacza wzrost o 1 mln ton w porównaniu z szacunkami lipcowymi i o 61 mln ton więcej niż w zeszłym roku. IGC podniosła swoje prognozy dotyczące zbiorów kukurydzy na Ukrainie o 3 mln ton do 27 mln ton (-0,7 mln ton r/r). Jednocześnie obniżone zostały szacunki zbiorów kukurydzy w Chinach do 277,4 mln ton, czyli o 2 mln ton mniej niż w zeszłym miesiącu, z powodu niedawnej powodzi w głównym północno-wschodnim regionie produkcyjnym.

Prognozy IGC dla kukurydzy

IGC utrzymała swoją prognozę globalnej produkcji pszenicy na sezon 2023/24 na poziomie 784 mln ton, co oznacza jednak spadek o 19 mln ton w stosunku do ubiegłego roku.

Prognozy IGC dla pszenicy

Globalna prognoza produkcji soi została obniżona o 2 mln ton do 398 mln ton, choć nadal będzie to wzrost produkcji i oczekiwanych zapasów o 30 mln ton w porównaniu z sezonem 2022/23.

Prognozy IGC dla soi

Źródło: IGC

Andrzej Bąk
Andrzej Bąk
Pochodzę ze wsi położonej na Lubelszczyźnie. Wykształcenie zdobyłem na studiach rolniczych w Olsztynie i Lublinie (ekonomika rolnictwa), oraz w Wyższej Szkole Menedżerów (doradztwo inwestycyjne i analiza finansowa). Pracowałem przy tworzeniu Warszawskiej Giełdy Towarowej S.A. (WGT S.A.) przy udziale ekspertów z giełdy w Chicago. Aktualnie prowadzę portal internetowy e-WGT - Internetowa Giełda Rolna należący do WGT S.A. Na co dzień zajmuję się analizą rynków rolnych i paliw.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x