sobota, 13 lipca, 2024
spot_img

Ceny słomy 2023. Po ile balot, a po ile z pokosu?

spot_img

W tym roku na rynku widać niedobór słomy, co przekłada się na zróżnicowane ceny, nie tylko zależne od rozmiaru sprzedawanego balotu, ale również od popytu w danym rejonie. Obecnie, ceny słomy są znacznie wyższe niż w poprzednich latach.

Ceny słomy 2023. Po ile balot, a po ile z pokosu?

Ceny balotów w 2023 dużo wyższe

Ceny słomy zbożowej w belach o standardowej średnicy 120 cm w ciągu ostatnich ostatniego roku wyraźnie wzrosły. Obecnie oscylują one w szerokim przedziale od 55 do 100 zł za belę. Większość ofert koncentruje się bliżej wyższego zakresu cenowego, w okolicach 100 zł. Zdarza się nawet, że pomimo wysokich cen są to oferty, gdzie prasowanie leży po stronie kupującego.

Cena słomy z pokosu

W przypadku standardowego pokosu, rolnicy oferują słomę w przedziale cenowym od 600 do 800 zł za hektar. Chociaż zdarzają się oferty daleko odbiegające, nawet w wysokości 1000-1200 zł za hektar, co stanowi prawdziwą anomalię na rynku. W sytuacji, gdy prasowanie słomy zostaje przypisane kupującemu, ceny są niższe i wahają się w przedziale od 300 do 450 zł za tonę. Co ciekawe, na popularnym serwisie ogłoszeniowym można znaleźć oferty wymiany słomy za obornik. 

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x