czwartek, 18 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Ceny rzepaku 2024. Pojawiły się pierwsze oferty za tegoroczne zbiory

spot_img

Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych opublikowało pierwsze propozycje kontraktów na rzepak z tegorocznych zbiorów. Oferty te obejmują kontrakty terminowe z dostawą w lipcu – sierpniu 2024 roku, pozwalając już teraz na wstępną ocenę stawek w tym sezonie.

Ceny rzepaku 2024 na warunkach krajowych

Wśród niewielu ofert, na warunkach krajowych najniższą proponowaną ceną skupu rzepaku jest 1700 złotych za tonę (firma Agro As). Z kolei najwyższą ofertę (nieznacznie lepszą) prezentuje przedsiębiorstwo Chemirol, oferując 1790 złotych za tonę rzepaku. Należy zaznaczyć, że przedstawione ceny podlegają dopłatom lub potrąceniom za wilgotność, zanieczyszczenia, a także za oleistość poniżej 40%.

ceny rzepaku 2023
ceny rzepaku 2024 w skupach

Ceny rzepaku 2024 na warunkach niemieckich

Jeśli spojrzymy na oferty na warunkach niemieckich, ceny są podobne, choć nieco niższe. Agro As startuje z ceną 1680 złotych za tonę, natomiast ADM Czernin i Szamotuły proponują 1740 złotych za tonę rzepaku. Przedstawione ceny odnoszą się do standardowego rzepaku technologicznego, charakteryzującego się wilgotnością na poziomie 9% oraz zanieczyszczeniami na poziomie 2%.

ceny rzepaku 2024 na warunkach niemieckich

Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych podaje, że informacje te zostały pozyskane w wyniku rozmów ze skupującymi w dniu 5 marca 2024 roku. 

źrodło: kzprirb.pl ; IGRIT.pl

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
1 miesiąc temu

Słoma do biur PO i PiS, a PSL i 2050 z lewicą ?

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x