środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Były senator i prezes Spółdzielni Mleczarskiej Bielmlek zatrzymany przez CBA

spot_img

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego w środę zatrzymali trzy osoby, w tym byłego prezesa zarządu „Bielmlek” Spółdzielnia Mleczarska Tadeusza R. To były senator z ramienia PiS, a także były wiceminister rolnictwa. Zatrzymani są podejrzani o działanie na szkodę spółdzielni. Tadeusz R. ma usłyszeć zarzuty nadużycia uprawnień i niedopełnienia obowiązków. Według prokuratury podejmował on między innymi „nieuzasadnione ekonomicznie decyzje” i obciążał spółdzielnię, doprowadzając do jej upadłości.

CBA przekazało w komunikacie, że funkcjonariusze delegatury w Warszawie prowadzą wspólnie z Prokuraturą Regionalną w Warszawie śledztwo dotyczące między innymi niegospodarności w zarządzaniu Spółdzielnią Mleczarską „Bielmlek” w Bielsku Podlaskim. „Postępowanie w tym wątku obejmuje lata 2014-2016” – podało CBA.

Członkowi zarządu „Bielmleku” Piotrowi Ż. postawiono zarzut działania na szkodę spółdzielni od kwietnia 2014 roku do lutego 2016 roku „w związku z pełnioną funkcją członka zarządu, zobowiązanego do zajmowania się jej sprawami majątkowymi”.

Głównemu księgowemu spółdzielni Mikołajowi R. zostaną przedstawione zarzuty „dopuszczenia do sporządzenia, wbrew przepisom ustawy o rachunkowości, nierzetelnych sprawozdań finansowych, poprawiających obraz wyników księgowych”. Zarzuty wobec księgowego obejmują również ułatwienie m.in. Tadeuszowi R. wyłudzenia wsparcia finansowego z NFOŚiGW oraz kredytów z Banku Ochrony Środowiska.

Trwają przeszukania mieszkań zatrzymanych

Dodano, że zatrzymani po zakończeniu przeszukań zostaną doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty dotyczące działania na szkodę spółdzielni poprzez podejmowanie niekorzystnych ekonomicznie decyzji.

Źródło: businessinsider

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x