czwartek, 30 listopada, 2023
spot_img

Burzowa, wietrzna sobota [POGODA]

spot_img

W nocy sporo chmur na wschodzie i zachodzie. Na wschodzie pokropi do północy, zaś na zachodzie nad ranem.Nad zachodnią część kraju front dotrze rano. Przyniesie dużo chmur, ale opady mają być dośc słabe i lokalne- nie popada wszędzie. Na chwilę obecną wydaje się, że największa szansa na chociaż 5 mm jest na wysokości Pyrzyc, Wałcza, Choszczna. Na Ziemi Lubuskiej i zachodzie Dolnego Śląska szansa na opady jest jeszcze mniejsza- w wielu miejscach skończy się tylko na kilku kroplach i silniejszym wietrze.

Im dalej na wschód tym szanse będą rosły. Na wysokości Kaszub, Wielkopolski, Dolnego Śląska zaczną pojawiać się pierwsze burze na froncie- około południa, przed południem (9:30-12:30) i będą zmierzać na wschód. Największa szansa na burze w tych regionach to pas od Piły po środkowe Kujawy. Po wkroczeniu nad Mazowsze strefa opadów powinna być coraz bardziej zwarta i na północy Mazowsza popada już wszędzie. Tu spadnie już przeważnie okolo 10 mm wody w porywach do 20 mm. Lokalnie, gdzie opad ominie będzie słabszy i zaledwie zmoczy asfalt.

Największa szansa na burze i deszcze a także grad jest na Warmii, Podlasiu- tu popada wszędzie, na północy regionów powyżej 5 mm w porywach do 25 mm. Burze z gradem od południa do wieczora pojawią się tez w centrum kraju- od Warszawy po Łódź, Kalisz, Wieluń, Kraków, ale będzie ich mniej, przez co miejscami zaledwie pokropi, bądź ominie całkowicie. Po godzinie 18:00-20:00 front dotrze na wschód. Jeżeli frontowe burze z centrum kraju zaczną się łączyć to na wschodzie kraju popada wszędzie i to solidnie. Jednak na 45 godzin w przód jest za wcześnie by zapowiedzieć solidne deszcze w całej wschodniej Polsce. Podczas burz pojawi się silny wiatr do 60-90 km/h, lokalnie w największych burzach grad do 2-3 cm.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aneta
Aneta
2 lat temu

☺️

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x