niedziela, 16 czerwca, 2024
spot_img

Bramka ISOBUS CR3122 do sprawnej łączności między ciągnikiem a przyczepą

spot_img

W odpowiedzi na rosnące wymagania dotyczące sprawnej łączności między ciągnikami a przyczepami w rolnictwie, ifm electronic wprowadza na rynek bramkę ISOBUS CR3122. Urządzenie to rewolucjonizuje rolnictwo precyzyjne, oferując niezawodne i intuicyjne połączenie.

W erze technologicznej, gdzie wydajność i innowacja kształtują przyszłość każdej branży, rolnictwo nie pozostaje w tyle. Poszukiwanie rozwiązań, które pozwolą na inteligentniejsze i bardziej zrównoważone zarządzanie zasobami rolnymi stało się priorytetem.

Jednym z przełomowych rozwiązań, które redefiniuje podejście do zarządzania uprawami jest CR3122 – zaawansowany system, który wprowadza nową jakość w dynamicznym nadzorze wartości docelowej.

Jak wyjaśnia Mateusz Gomółka, inżynier projektu w ifm electronic, dostawcy systemów sterowania i automatyzacji do maszyn mobilnych:

Dynamiczny nadzór wartości docelowej w wyższej wersji produktu, tj CR3122, pozwala na bieżąco dostosowywać parametry pracy, takie jak dawkowanie nawozu czy głębokość siewu, zgodnie z aktualnymi warunkami na polu. Co umożliwia nie tylko optymalizację procesów, ale również przyczynia się do zwiększenia efektywności i oszczędności. Automatyczna dokumentacja przez TaskController (TC) to z kolei gwarancja, że wszystkie działania są skrupulatnie rejestrowane, co ułatwia późniejszą analizę i udoskonalanie strategii rolniczych.

Uproszczona łączność

Ujednolicenie protokołu komunikacyjnego przez bramkę ISOBUS otwiera drogę do bezproblemowej współpracy między maszynami różnych marek. Takie podejście eliminuje wcześniejsze ograniczenia związane z kompatybilnością, umożliwiając rolnikom skonfigurowanie swojego sprzętu w najbardziej optymalny sposób. To nie tylko usprawnia zarządzanie pojedynczymi urządzeniami, ale także daje możliwość zintegrowanego sterowania całym ekosystemem maszyn. Skutkuje to zwiększeniem precyzji w pracy, minimalizacją marnotrawstwa zasobów i, co za tym idzie, podniesieniem produktywności.

Bezproblemowa integracja i przesyłanie danych

CR3122 jest zaprojektowana z myślą o łatwej konfiguracji i implementacji. Dzięki zaimplementowanej puli obiektów ISOBUS oraz prostemu procesowi konfiguracji za pomocą CODESYS, użytkownicy mogą szybko zintegrować urządzenie z uniwersalnymi terminalami (UT), nie ponosząc dodatkowych kosztów licencji i bez potrzeby posiadania specjalistycznej wiedzy o ISOBUS.

bramka Isobus do przyczepy

Nasze nowoczesne rozwiązania w zakresie rolnictwa precyzyjnego, takie jak Wirtualny Terminal, AUX-N, oraz zaawansowane funkcje automatyzacji TC-Basic, TC-Geographic i TC-Section Control, oferują kompleksowe wsparcie dla nowoczesnych gospodarstw. Dzięki złączu M12, nasze bramki ISOBUS mogą być łatwo zintegrowane z każdym mobilnym sterownikiem ifm electronic poprzez interfejs CAN, nawet w późniejszym czasie, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów licencyjnych. To wszystko sprawia, że nasze systemy są nie tylko efektywne, ale i ekonomiczne – wyjaśnia Mateusz Gomółka z ifm electronic.

Certyfikacja przez AEF (Agricultural Industry Electronics Foundation) dodatkowo podkreśla wiarygodność i jakość oferowanego rozwiązania.

Fakty:

  • Niezawodna komunikacja między ciągnikiem a przyczepą
  • Zaimplementowana pula obiektów ISOBUS do wyświetlania na uniwersalnym terminalu (UT)
  • Przyjazna dla użytkownika konfiguracja poprzez CODESYS z wykorzystaniem bibliotek ifm-ISOBUS
  • Dynamiczny nadzór wartości docelowej i dokumentacja poprzez TaskController (TC) w CR3122
  • Wdrożenie bez dodatkowych kosztów licencji
  • Certyfikat AEF (Agricultural Industry Electronics Foundation)
Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Leszek
Leszek
24 dni temu

Tytuł brzmi”Bramka ISOBUS CR3122 do sprawnej łączności między ciągnikiem a przyczepą”,po czym autor mondry inaczej pisze”Dynamiczny nadzór wartości docelowej w wyższej wersji produktu, tj CR3122, pozwala na bieżąco dostosowywać parametry pracy, takie jak dawkowanie nawozu czy głębokość siewu, zgodnie z aktualnymi warunkami na polu.” Od kiedy toprzyczepą wykonuje się siew nawozu,czy też siew??? Poza tym sieczka niezrozumiałych dla laika terminów powoduje,że artykuł jest kompletnie niezrozumiały !!! 

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x