wtorek, 23 lipca, 2024
spot_img

,,Bitwa Regionów” – rusza konkurs dla KGW

spot_img

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa rozpoczyna VI edycję Konkursu kulinarnego pod nazwą „Bitwa Regionów” dla Kół Gospodyń Wiejskich.

Promocja regionalnych potraw

„Bitwa Regionów” to ogólnopolska rywalizacja reprezentacji KGW, których zadaniem jest przygotowanie regionalnych  potraw według własnej receptury i z rodzimych produktów.

W „Bitwie Regionów” uczestniczą drużyny składające się z maksymalnie trzech osób. Konkurs realizowany jest w trzech etapach. Pierwszy to weryfikacja zgłoszeń w KOWR. Drugi to prezentacja potrawy przez wyselekcjonowane reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich podczas wojewódzkich zmagań. A zespół, który otrzyma największą liczbę punktów, przechodzi do finału.

 

Podsumowanie podczas Targów „Smaki Regionów”

Najlepszych 16 drużyn z całego kraju spotka się we wrześniu br. podczas Targów „Smaki Regionów” w Poznaniu. Zgłoszenia do udziału w konkursie można wysyłać za pomocą formularza umieszczonego na stronie www.bitwaregionow.pl. Tam też zainteresowani znajdą szczegółowe informacje dotyczące uczestnictwa. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 marca br. Patronat nad konkursem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło: KOWR
Fot.: Pixabay

Pieniądze dla KGW na 2020 rok i nowy pełnomocnik

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników