środa, 24 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Będzie chłodniej, z przymrozkami [POGODA]

spot_img

Przed nami ochłodzenie.

W nocy przelotne opady deszczu i krupy śnieżnej występować będą na wschodzie, południu i północnym zachodzie kraju- najmocniej na Pomorzu Zachodnim- do 5 mm. Na pozostałym obszarze sucho, pogodnie i jeszcze wietrznie. Temperatura spadnie do 0/3 stopni powyżej zera. Przy gruncie przymrozki do -1 stopnia. Nieco cieplej 4-5 stopni wzdłuż wschodniej granicy- na linii Bugu oraz na Podkarpaciu i w Małopolsce.

Już przed południem na wschodzie kraju powstaną nowe komórki opadowe z opadami deszczu. Padać będzie przelotnie również na Kaszubach, Pomorzu Zachodnim, Ziemi Lubuskiej, Wielkopolsce i na Warmii. W centrum i na południu sucho.

Po południu sucho na i słonecznie na południu kraju. Na pozostałym obszarze przelotne opady deszczu, gradu do 0,5 cm i krupy śnieżnej. Najwięcej opadów pojawi się na północy kraju- do 5 mm.

Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie około 4-5 stopni na północy i wschodzie kraju, 5-7 stopni w centrum i na zachodzie do 8-10 stopni na południu.

Już dziś informuję o przymrozkach. Te pojawią się w sobotę na północy kraju- na Kaszubach do -3 stopni, w niedzielę w niemal całym kraju- miejscami w zastoiskach mrozowych na wschodzie, południu, północy czy centrum kraju na kilka minut temperatura spadnie do -5/-6 stopni. W poniedziałek przymrozki wystąpią jeszcze na wschodzie kraju- do -3. Poniedziałkowe, wtorkowe, środkowe popołudnie już bardzo ciepło- z temperaturą do 10-16 stopni- padać w znacznej większości kraju nie będzie wcale.

Łukasz Sieligowski

 

Pogoda

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników