czwartek, 18 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Aresztowano prezesa Kampol-Fruit. Postawiono mu 35 zarzutów oszustwa

spot_img

W ostatnim czasie w Lublinie wybuchła afera, w której prezes restrukturyzowanej spółki Kampol Fruit został oskarżony o 35 zarzutów oszustwa. Zdaniem lubelskiej Prokuratury Okręgowej, prezes miał wprowadzać w błąd rolników, którzy dostarczali owoce i warzywa o wartości 3,5 mln zł, lecz nie otrzymali zapłaty za swoje dostawy.

zdj: facebook

Zaległości spółki wobec rolników z kilku województw łącznie sięgają 80 mln zł!

„F. Złodzieju, oddaj kasę” – to tylko jedno z wielu transparentów, jakie w grudniu wywiesili rolnicy, protestujący pod ryckim zakładem Kampol Fruit. Dostawcy warzyw i owoców, którzy dostarczali swoje produkty do jednej z największych chłodni w kraju, wciąż walczą o zwrot pieniędzy za swoje dostawy. Zaległości spółki wobec rolników z kilku województw łącznie sięgają 80 mln zł!

Prezes Kampo Fruit, Piotr F., został zatrzymany w środę 1 lutego na terenie województwa łódzkiego, gdzie mieszkał. Policja przeszukała także kilka firm i mieszkań prywatnych oraz zabezpieczyła kwotę około 40 tysięcy złotych na poczet przyszłych kar. Następnego dnia właściciel chłodni w Rykach usłyszał zarzuty dotyczące wprowadzenia w błąd 35 osób i podmiotów rolniczych, które straciły około 3,5 mln zł z powodu braku zapłaty za dostarczony towar. Zatrzymany nie przyznał się do winy, ale złożył wyjaśnienia. Sąd w Lublinie aresztował go na trzy miesiące na wniosek prokuratury. Policja wnioskuje o zabezpieczenie majątkowe na kwotę ponad 8 mln zł.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
internetuser
internetuser
1 rok temu

uciąć mu ręce !

Maks Klops
Maks Klops
1 rok temu

Nie w Rycku, a w Rykach. Pani Redaktor, proszę o większą staranność bo słabo to wygląda.

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

2
0
Would love your thoughts, please comment.x