sobota, 24 lutego, 2024

Anna Gembicka – nowa Minister Rozwoju i Rolnictwa Wsi

spot_img

Dziś o godzinie 16:30 odbyło się uroczyste zaprzysiężenie rządu Mateusza Morawieckiego, a jednym z kluczowych momentów było powierzenie stanowiska Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Annie Gembickiej. Kto jest nową szefową tego resortu i jakie są jej dotychczasowe osiągnięcia?

Kim jest Anna Gembicka?

Urodzona we Włocławku w 1991 roku, Anna Gembicka to absolwentka prawa na Uniwersytecie Warszawskim. To także posłanka Prawa i Sprawiedliwości, reprezentująca okręg wyborczy nr 5. Posiada także wykształcenie podyplomowe z zakresu rolnictwa i ekonomiki gospodarstw rolnych, co zdaje się dobrze wpisuje w zakres obowiązków nowej minister. Jej aktywność polityczna związana jest głównie z województwem kujawsko-pomorskim oraz rodzinnym Włocławkiem, gdzie zdobyła także mandat poselski.

Anna Gembicka: Początki kariery politycznej

Jej związek z polityką zaczął się od ścisłej współpracy z Mateuszem Morawieckim, premierem Polski. Początkowo pełniła funkcję doradcy w gabinecie politycznym Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a następnie objęła stanowisko sekretarza premiera. 

W trakcie swojej kariery politycznej Anna Gembicka aktywnie uczestniczyła w spotkaniach z Kołami Gospodyń Wiejskich, co znajduje odzwierciedlenie w licznych publikacjach na jej profilach społecznościowych.

Jednym z kluczowych punktów programu politycznego Gembickiej jest utrzymanie embarga na zboże przewożone z Ukrainy do Polski. W jednym z wywiadów dla TVP Bydgoszcz podkreśliła, że chociaż Polska chce pomagać Ukrainie, nie może być to kosztem rodzimego rolnictwa.

Anna Gembicka prywatnie

Anna Gembicka nie unikała również uwagi mediów, szczególnie ze względu na swoje prywatne życie. Jej mąż, Szymon Dziubicki, był bohaterem medialnej afery w 2021 roku, związanym z funkcją dyrektora Departamentu Społeczeństwa Obywatelskiego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Sprawa ta była kontynuowana w 2023 roku w kontekście tzw. „willa plus” – dotacji dla organizacji, w tym Stowarzyszenia Otoczenia Przedsiębiorców ProBiznes, związanej z Anną Gembicką.

źródło: RADIOZET

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x