sobota, 20 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Amerykanie rzucili się na pisklęta w obawie przed dalszym wzrostem cen jaj. Chcą hodować kury sami!

spot_img

Wysokie ceny jaj na amerykańskim rynku przyczyniają się do wzrostu zainteresowania przyzagrodowym chowem kur. Analitycy rynku prognozują, że coraz więcej Amerykanów będzie się decydować na własną produkcję jaj, aby uniknąć wysokich kosztów zakupu produktów w sklepach spożywczych. 

Produkcja kurcząt bije w Polsce rekordy wszech czasów!
zdj: Archiwum AP

Rosnące ceny jaj pobudzają zainteresowanie hodowlą kur 

To zjawisko wydaje się być odpowiedzią na rosnące ceny jaj, spowodowane m.in. ptasią grypą, wyższymi kosztami pasz i zwiększoną konkurencją w branży. Podobne trendy można zaobserwować również w Polsce. Po okresach wysokich cen jaj, takich jak „kryzys fipronilowy”, wolumen wylęgów kur ogólnoużytkowych zwiększa się, a Polacy coraz chętniej decydują się na przydomowe chówki. Niestety często bez odpowiedniej wiedzy i przygotowania. 

Weterynarze ostrzegają przed ryzykiem chorób

W Stanach Zjednoczonych zakup piskląt cieszy się obecnie dużym zainteresowaniem. Coraz więcej rodzin decyduje się na przygarnięcie małych, uroczych kurczaków, chcąc rozpocząć swoją przygodę z hodowlą. Jednakże, zwraca to uwagę weterynarzy, którzy przestrzegają przed ryzykiem chorób, takich jak ptasia grypa. Bez odpowiedniej bioasekuracji, infekcja w stadzie może prowadzić do znacznych strat. Mimo to, wiele osób nadal decyduje się na zakup piskląt.

Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzacg

źródło: KIPIDIP

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x