piątek, 1 lipca, 2022
spot_img

Uprawa zbóż i rzepaku według Agrochest

-REKLAMA-spot_img
-REKLAMA-spot_img

Dni Pola w Drzewcach, które odbyły się w piątek 24 maja to jedenasta edycja spotkań polowych organizowanych przez firmę Agrochest z Kostrzyna. Przedsiębiorstwo prowadzone przez Tomasza Rybarczyka już od 25 lat zajmuje się kompleksową obsługą rolnictwa.

Nowości odmianowe

Licznie przybyli goście mogli zapoznać się z nowościami odmianowymi zbóż i rzepaku, które zaprezentowano na poletkach w gospodarstwie Romana Lipowczyka i Michała Hądzlika w Drzewcach. Wśród zbóż w ofercie odmianowej zaprezentowane zostały odmiany pszenicy ozimej – Patras i Rotax, pszenżyta – Orinoko i Rotondo oraz jęczmień Quadriga. Doradcy przybliżyli zainteresowanym rolnikom skuteczne rozwiązania z zakresu pełnej ochrony i nawożenia, które znajdują się w ofercie handlowej firmy.

Odmiany rzepaku

Na poletka rzepaczane goście zostali przewiezieni bryczkami, co stanowiło dodatkową atrakcję. Wśród wysianych odmian rzepaku znalazły się: Artemis, Atora, Architekt, Oriolus, Archibald, Excellium i Elevation.

Inwestycja w aplikację

Specjaliści firmy Agrochest swoją pomoc oferują przez cały sezon wegetacyjny. Od tego roku organizują również specjalne warsztaty polowe, na których służą swoją wiedzą i specjalistycznym sprzętem proponując konkretne rozwiązania uprawowe. W odpowiedzi na intensywnie rozwijający się rynek firma Agrochest rozbudowała linię do konfekcjonowania kizerytu oraz magazyny na materiał siewny. Kolejną nowością firmy ma być firmowa aplikacja, ułatwiająca zarządzanie zakupami. Dzięki aplikacji możliwy będzie wgląd m.in. w stany księgowe oraz historię zakupów. Dodatkowo aplikacja poprzez dostęp do geoportalu umożliwi użytkownikom prowadzenie karty pola i planowania kolejnych zabiegów polowych.

 

 

 


Dni pola Agrochest
Dni pola Agrochest Dni pola Agrochest Dni pola Agrochest

Dni pola Agrochest

Dni pola Agrochest

Dni pola Agrochest

Dni pola Agrochest

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dni pola Agrochest Dni pola Agrochest

 

 

-REKLAMA-spot_img
Poprzedni artykułNOTOWANIA GIEŁDOWE ZBÓŻ I OLEISTYCH
Następny artykułEurorzepak 2019
Bernadetta Ryńska
Rolnik z pasji i wykształcenia, doświadczenie czerpie prowadząc rodzinne gospodarstwo. Zainteresowania: hodowla roślin, nasiennictwo, innowacje w rolnictwie.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Śledź nas

24,041FaniLubię
843ObserwującyObserwuj
11,000SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły