Pierwsza opona pneumatyczna do ciągników marki Continental pojawiła się w Europie w 1928 roku. Zbierane na przestrzeni 90 lat doświadczenia procentują w postaci stopniowego poszerzania oferty tej marki w segmencie rolniczym.
Przełomowe osiągnięcia
Do największych sukcesów firmy Continental należą m.in. wprowadzenie do produkcji w latach 20. i 30. opony rolniczej T2 oraz T4, jak również wyprodukowanie w 1955 roku opony Farmer AS. Obecnie produkty tej marki nadal charakteryzuje innowacyjność. W segmencie premium dostępne są opony radialne z elastycznym karkasem N.flex, specjalnie wymodelowanymi klockami bieżnika D.fine oraz specjalną konstrukcją stopki.
– W ciągu ostatnich dziewięćdziesięciu lat wielokrotnie udowodniliśmy, że klienci z sektora rolniczego na całym świecie mogą polegać na Continental jako partnerze, który dostarcza innowacyjne i wydajne rozwiązania. Cyfryzacja, komunikacja bezprzewodowa i automatyzacja istotnie zmieniają oblicze sektora rolniczego oraz codzienną pracę rolników. Kluczową rolę odgrywa wydajność maszyn rolniczych, w tym zastosowanie odpowiednich opon. Z tego powodu w przyszłości będziemy kontynuować nasze prace nad rozwojem i rozszerzaniem oferty opon rolniczych – Enno Straten, dyrektor działu Commercial Specialty Tires (CST) w Continental.
Wszystko zaczęło się w 1928 roku
Historia opon rolniczych marki Continental sięga 1928 roku, gdy wprowadzono na rynek europejski pierwszą oponę pneumatyczną przeznaczoną do ciągników rolniczych T2 (AS). W 1932 roku pojawiła się kolejna – T3 AS – o zmodernizowanej rzeźbie bieżnika i zwiększonej trakcji. Rewolucyjnym pomysłem okazała się rezygnacja z połączenia poszczególnych klocków bieżnika, który wprowadzono w życie w 1938 roku, wraz z nastaniem modelu T4 AS. Pozwoliło to uzyskać lepsze wyniki podczas pracy na roli. W 1955 roku do oferty dołączyła opona Continental Farmer (AS), która dzięki poszerzeniu bieżnika i lepszym właściwościom samooczyszczającym, wykazała się o 20% wyższą trakcją na większości nawierzchni.
Powrót do gry
Continental rozwijał swoją działalność międzynarodową pod koniec XX wieku, z głównym naciskiem na rynki Ameryki Północnej oraz Europy. W 2004 roku dział opon rolniczych został sprzedany i w wyniku licencji opony rolnicze Continental przejęła firma CGS/Mitas. Dwa lata temu Continental odkupił prawa do marki i powrócił na rynek ogumienia rolniczego w zeszłym roku wraz z radialnymi oponami Tractor70 oraz Tractor85. Oba modele są produkowane w nowo powstałym, nowoczesnym zakładzie zlokalizowanym w portugalskim Lousado. Najnowszym dziełem marki Continental są opony radialne serii TractorMaster, natomiast w przyszłym roku producent zapowiada rozszerzenie oferty do 100 rozmiarów.