wtorek, 20 lutego, 2024

63 Sesja Naukowa Instytutu Ochrony Roślin – PIB: Nowe pomysły na ochronę roślin w erze Zielonego Ładu

spot_img

W dniach 15-16 lutego 2023 roku w Poznaniu odbędzie się 63. Sesja Naukowa Instytutu Ochrony Roślin – PIB pod hasłem „Wyzwania i szanse w produkcji i ochronie roślin”. Myśl przewodnia Konferencji nawiązuje do założeń strategii „Europejski Zielony Ład”, który zakłada znaczne ograniczenie stosowania chemicznych środków ochrony roślin i nawozów. Co czeka uczestników na miejscu?

Prokurator, zniszczone uprawy lub zdrowie
zdj: Archiwum AP

O czym posłuchamy na Konferencji Ochrony Roślin?

Konferencja będzie okazją do prezentacji badań i osiągnięć oraz wymiany myśli naukowej, a także spotkań ludzi działających na rzecz rozwoju rolnictwa zrównoważonego. Podczas Konferencji będzie poruszana tematyka innowacyjnych i alternatywnych sposobów ochrony plonów przed agrofagami, biologicznych i hodowlanych metod ochrony roślin, wykorzystania biostymulatorów w produkcji roślinnej oraz rozwoju rolnictwa precyzyjnego i techniki ochrony roślin. Podczas konferencji będą odbywać się różne sesje referatowe, panele tematyczne, Forum Młodych Naukowców oraz panel dyskusyjny Forum Nauka – Praktyka, którego tematem przewodnim będzie „Profilaktyka i zwalczanie szkodników w produkcji rolniczej”.

Konferencja Ochrony Roślin – data wydarzenia

63. Sesja Naukowa Instytutu Ochrony Roślin odbędzie się w Poznaniu w dniach 15-16 lutego 2023 roku. Z programem konferencji można zapoznać się na dedykowanej stronie tego wydarzenia. Uroczyste otwarcie sesji zaplanowano na godzinę 10.00 15 lutego 2023 roku w Centrum Kongresowym IOR – PIB. Dla zainteresowanych, ale niemogących uczestniczyć w wydarzeniu stacjonarnie, wydarzenie będzie transmitowane na platformie Youtube.

źródło: IOR-PIB

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x