piątek, 22 listopada, 2024
spot_img

20 tysięcy drzew już zasadzonych! Proekologiczna akcja Sokołowa

spot_img

Społeczna odpowiedzialność jest na stałe wpisana w strategię Grupy Sokołów. Obejmuje ona szereg długoterminowych działań, ale też zaangażowanie w konkretne akcje z zakresu zrównoważonego rozwoju. Działając w poczuciu troski o środowisko, firma zrealizowała właśnie projekt zasadzenia 20 tysięcy drzew. To finalizacja zobowiązania, jakie zostało podjęte w Grupie Sokołów z okazji ubiegłorocznego jubileuszu 20-lecia.

Zasady społecznej odpowiedzialności stanowią jeden z filarów działań Grupy Sokołów. Obejmują one wiele obszarów, a jednym z nich jest ochrona środowiska oraz zrównoważona produkcja żywności. Szczególne znaczenie ma tu ograniczenie negatywnego wpływu na otoczenie, ograniczenie zużycia surowców naturalnych oraz zmniejszenie śladu węglowego. – Ten program realizujemy konsekwentnie od wielu lat i jest on wpisany w DNA naszej firmy – podkreśla Bogusław Miszczuk, Prezes Zarządu Sokołów S.A. – Rozwój firmy jest niezmiennie spójny z celami proekologicznymi, a produkcję żywności prowadzimy w zrównoważony sposób. Chcąc jeszcze mocniej przyczynić się do ochrony środowiska, świętując w ubiegłym roku jubileusz 20-lecia powstania Grupy Sokołów, podjęliśmy zobowiązanie zasadzenia 20 tysięcy drzew. Dziś z wielką satysfakcją mogę potwierdzić, iż ten cel osiągnęliśmy.

Pierwszym, symbolicznym etapem realizacji tego zobowiązania, było zasadzenie przez Prezesa i Członków Zarządu Grupy pamiątkowych dębów, przed główną siedzibą firmy w Sokołowie Podlaskim. Nastąpiło to w 20. rocznicę powstania Grupy. Teraz została zrealizowana główna część tego ekologicznego projektu, czyli zasadzenie 20 tysięcy drzew. Lokalizacja została wybrana ze szczególną starannością – to malownicze rejony Jeziora Jagodne, znajdujące się na terenach należących do spółki Agro Sokołów, która stanowi część Grupy. Po kilku miesiącach niezbędnych prac przygotowawczych, nastąpiło wykonanie nasadzeń przez wyspecjalizowaną firmę. Równe rzędy sadzonek – dębów, sosen, świerków, a także lip, grabów i brzóz, zajęły obszar ponad 4 hektarów. – To działanie w realny sposób służy wsparciu środowiska naturalnego, ale jest też dla nas szczególnym symbolem – mówi Bogusław Miszczuk. – Dąb szypułkowy, który jest znakiem firmowym naszej Grupy, to jedno z najszlachetniejszych polskich drzew, wyrażający jej siłę, ponadczasowość i nieustanny rozwój. Oparci na silnych korzeniach, działając z szacunkiem dla przyrody, realizujemy naszą strategię zrównoważonego rozwoju, którą wyraża hasło: „Razem tworzymy bardziej zrównoważoną przyszłość dla żywności”.

Zgodnie z tą strategią, na bieżący rok zaplanowane są również kolejne inwestycje, które służyć będą ograniczaniu wpływu na środowisko oraz zmniejszaniu zużycia zasobów naturalnych. Sokołów od lat implementuje efektywne technologie, które podnoszą wydajność i produktywność, przy ograniczeniu zużycia wody i surowców energetycznych. Tylko w ubiegłym roku, w oddziałach firmy w Czyżewie, Sokołowie Podlaskim, Tarnowie i Kole zostały wdrożone rozwiązania, które pozwalają na wymierny odzysk ciepła. Stale ulepszana jest infrastruktura, poprzez termomodernizacje budynków i instalacji energetycznych. – Czujemy się odpowiedzialni za ludzi, na rzecz których pracujemy i za środowisko, które nas otacza – podsumowuje Bogusław Miszczuk. – Działamy zgodnie z tą ideą od lat i z całą pewnością będzie ona nadal określała cele całej Grupy Sokołów.

Źródło: informacja prasowa

spot_imgspot_img
Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x