środa, 24 lipca, 2024
spot_img

W środę na niebie sporo chmur [POGODA]

spot_img

Najbliższej nocy z północy na południe przemieszczał się będzie front z całkowitym zachmurzeniem i drobnymi opadami mżawki od Kujaw po Podlasie. W centrum pogodnie do wieczora, potem niebo się zachmurzy. Na południu kraju chmury frontowe dotrą w okolicy północy. W górach nad ranem drobny opad śniegu.

Do północy na południu chwyci mróz do -8/-4 stopni. Do rana temperatura dzięki zachmurzeniu wzrośnie do -3/0 stopni. W centrum i na wschodzie nad ranem około 1-2 stopni powyżej zera. Na zachodzie i północy nie mniej niż 2-4 stopnie a na wybrzeżu nawet 5-6 stopni.

Przed południem drobne opady mżawki będą występować miejscami od Ziemi Lubuskiej po Wielkopolskę, Ziemię Łódzką i Lubelszczyznę. Po południu w wyżej wymienionych województwach opady zanikną przesuwając się na południe, gdzie dodatkowo możliwe są opady deszczu ze śniegiem a w górach śniegu w ilości 2-4 centymetrów/12 godzin.

Z rana na Podhalu a po południu na północy możliwe będą rozpogodzenia.

Termometry wskażą przeważnie 2-3 stopnie powyżej zera na wschodzie i w centrum do 4 stopni od Warmii po Kujawy, Ziemię Lubuską i powyżej 5-7 stopni na wybrzeżu i Pomorzu Zachodnim. Na południu kraju po mroźnym poranku temperatura podniesie się do maksymalnie 1-2 stopni. Na Podhalu niewielki  mróz do -1/-2 stopni.

W Polsce nadal sucho, tymczasem na południowym wschodzie Francji przez noc spadło ponad 150 mm deszczu, doprowadzajac do licznych powodzi. Nadal mocno pada na wschodzie Hiszpanii.

Wiatr pozostanie umiarkowany.

Łukasz Sieligowski 

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników