niedziela, 28 lutego, 2021

Testy preparatów Nufarm [WIDEO]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Firma Nufarm Polska po raz kolejny w Kopienicy w woj. śląskim przygotowała poletka doświadczalne ze swoim programem ochrony herbicydowej, fungicydowej i insektycydowej oraz z regulatorami wzrostu, a także z nawozami dolistnymi Wuxal.

W tym roku rolnicy mogą oglądać działanie poszczególnych preparatów na nagraniach wideo zamieszczonych na stronie internetowej firmy. Redakcja magazynu rolniczego Agro Profil postanowiła osobiście ocenić działanie preparatów stosowanych w warunkach wysokiej presji chwastów, chorób i szkodników. Materiał z lustracji można obejrzeć na naszym kanale na You Tube.

Technologia ochrony rzepaku, zbóż, grochu i kukurydzy

Sprawdzona została skuteczność środków na rzepaku ozimym, jęczmieniu ozimym, pszenicy ozimej, grochu siewnym i kukurydzy. O zastosowanych  kombinacjach dawek preparatów w danych technologiach ochrony roślin opowiadał nam Grzegorz Wieszołek z firmy Nufarm. Większość z  doświadczeń jest poświęconych ochronie herbicydowej.

Odchwaszczanie zbóż – czym pryskać?

Zboża – publikacja specjalna Agro Profil

Firma Nufarm słynie z rozwiązań herbicydowych przeznaczonych do stosowania w zbożach, kukurydzy oraz grochu. W zbożach ozimych do zwalczania chwastów dwuliściennych zastosowano m.in. Saracen Delta 550 SC, który ma nową jesienną rejestrację we wszystkich zbożach. Jego działanie jest widoczne nie tylko na takich chwastach dwuliściennych, jak: chaber, przytulia czepna, przetaczniki, ale również na samosiewach rzepaku. Preparat jest świetnym partnerem do środków zwalczających miotłę zbożową. Oprócz rozwiązań jesiennych, na poletkach zastosowano Saracen Max 80 WG w różnych kombinacjach, np. w mieszaninie z produktem opartym na MCPA – Agritox 500 SL. Takie rozwiązania eliminują problemy uodpornień chwastów, przyśpieszają działanie i  poprawiają działanie na chwasty trudniej zwalczane, np. chabra bławatka, komosę białą i mak polny! Na poletkach tradycyjnie można  zobaczyć doświadczenie poświęcone odpornej miotle zbożowej. Jest też ciekawe doświadczenie na stanowisku z przetacznikami: perskim i  polnym, a także sposobom ich zwalczania.

Korekta herbicydowa w grochu

W tym roku ze względu na wiosenną suszę preparaty doglebowe w grochu nie wszędzie zadziałały prawidłowo. Wyniki doświadczeń pokazały, że tam, gdzie była potrzebna korekta na chwasty, sprawdziło się Butoxone M 400 SL i Fusilade  Forte 150 EC. Taka kombinacja „położyła” komosę białą, ostrożeń polny czy samosiewy rzepaku i oczywiście chwasty jednoliścienne, np. owies głuchy.

Nowości w ofercie Nufarm

Nowością w ofercie fungicydów Nufarm jest preparat Sokół Max 200 EC oraz Soleil 274 EC. W rzepaku do ochrony fungicydowej w czasie opadania płatka nowością jest preparat Intuity 250 SC. Warty uwagi jest również insektycyd z acetamiprydem Carnadine 200 SL. Ma on rejestrację do stosowania w rzepaku, sadach oraz ziemniakach.

Regulacja łanu

Ciekawe do zobaczenia są też doświadczenia z regulatorami wzrostu. Firma Nufarm zawiera w swojej ofercie produktowej aż 3 najczęściej używane substancje chemiczne w tej grupie. Są to CCC, trineksapak etylu oraz etefon. Na poletkach można zobaczyć różne rozwiązania, stosowane w poszczególnych fazach rozwojowych oraz na różnych odmianach. Szczególnie ciekawe jest zachowanie substancji regulujących w czasie suszy i przed przymrozkami! Można było też zobaczyć, jak się sprawdza nowy Ephon top 660 SL, zawierający znacznie więcej substancji czynnej – etefonu, w porównaniu do jego  poprzednika Ephon top 480 SL.

Artykuł ukazał się w lipcowym numerze miesięcznika Agro Profil – zamów prenumeratę TUTAJ

https://agroprofil.pl/p/aktualny-numer-magazynu-agro-profil/

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Nowe funkcje Operations Center

John Deere Operations Center zyskało nowy wygląd, charakter i nawigację, które sprawiają, że sama platforma jest łatwiejsza w obsłudze, a użytkownik ma poczucie większej spójności z najnowszą wersją...

Ile jest wart ciągnik John Deere po 5 latach?

Początek roku w sprzedaży nowych ciągników wygląda optymistycznie. Co skłania rolników do zakupów ciągników John Deere? Nowa maszyna – inwestycja na lata Początek roku w sprzedaży...

Shell wprowadza nowe środki smarne

Shell wprowadza na rynki europejskie portfolio neutralnych emisyjnie środków smarnych Shell ogłosił dziś, że będzie oferować klientom neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla oleje i...

Śledź nas

21,212FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,310SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły