piątek, 16 kwietnia, 2021

Ścieżki technologiczne zaplanuj on-line

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Lemken udostępnił narzędzie ułatwiające planowanie pracy siewnika punktowego. Ścieżki przejazdowe można teraz planować on-line.

Siewnik punktowy Lemken Azurit 9 dzięki systemowi DeltaRow umożliwia tworzenie ścieżek technologicznych w bardzo wielu konfiguracjach. Przypomnijmy tylko, że system DeltaRow umożliwia wysiew dwóch przestawionych względem siebie rzędów nasion. Odległość pomiędzy przesuniętymi rzędami wynosi 12,5 cm. Wysiew w ten sposób, nazywany również wysiewem trójkątnym(lub w siatkę trójkątną) daje jeszcze lepsze warunki wzrostu dla roślin.

Konfigurator ścieżek ułatwia pracę rolnikowi, dzięki możliwości wcześniejszego zaplanowania pracy siewnika. Podczas tworzenia ścieżek system dąży do utrzymania stałej obsady nasion. Istnieje możliwość tworzenia także szerszych ścieżek, umożliwiających pracę ciągnikiem z szerokimi oponami.

Narzędzie jest dostępne pod tym linkiem. W pierwszej kolejności należy wybrać maszynę jaką planujemy pracę. Oprócz siewników punktowych Azurit można wybrać siewniki zbożowe Solitar. W kolejnym kroku należy podać szerokość roboczą opryskiwacza. Następnie należy zdecydować czy chcemy aby obie ścieżki były tworzone podczas jednego przejazdu(po środku maszyny) czy prawa i lewa ścieżka mają być tworzone w osobnych przejazdach. Kolejne pytanie jakie zada aplikacja, to czy pracę zaczynamy z prawej czy lewej strony.

Do zaplanowania ścieżek konieczne jest podanie także rozstawu kół ciągnika współpracującego z opryskiwaczem i szerokości opon. Przedostatni krok to ustalenie w jakiej odległości od roślin powinno znajdować się koło ciągnika. Ostatnia decyzja jaką należy podjąć, to czy w ramach tworzenia ścieżek ma zostać wyłączona cała sekcja czy pojedynczy rząd systemu DeltaRow. Na podstawie tych wszystkich danych system podpowie, na których przejazdach należy wyłączać poszczególne sekcje.

Wygląd okna aplikacji po wprowadzeniu wszystkich danych.

-REKLAMA-
Adam Płachta
Adam Płachta
Absolwent Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Wolborzu oraz Wydziału Inżynierii Produkcji SGGW. Techniką rolniczą interesuje się od najmłodszych lat na rodzinnym gospodarstwie.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Wsparcie na klęski i ASF. Nawet do 300 tysięcy złotych

Do 31 grudnia br. potrwa nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach Poddziałania „Wsparcie inwestycji w odtwarzanie gruntów rolnych i przywracanie potencjału produkcji rolnej...

Na wschodzie i północy sporo słońca [POGODA]

W sobotę zagrzmi miejscami od Poznania po Mławę, Pułtusk, Siedlce, Olsztyn. W nocy pochmurno na zachodzie, południu i w centrum- tu deszczowo, z tym,...

Produkcja i eksport na minimalnym poziomie. Ukraiński gigant na skraju opłacalności

Znana firma Avangardco od roku zmaga się z dramatyczną sytuacją. Przedsiębiorstwo w przeciągu roku zmniejszyła produkcję jaj aż o połowę. Siłą motoryczną kryzysu jest...

Śledź nas

21,741FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
7,400SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły