piątek, 26 lutego, 2021

Agritechnica 2019: Valtra prezentuje zmodernizowany wyświetlacz SmartGlass

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Firma Valtra zaprezentowała końcowy projekt systemu HUD SmartGlass na targach Agritechnica 2019.

 

Co to jest SmartGlass?

System Valtra SmartGlass jest umieszczony na środku przedniej szyby ciągnika i wykorzystuje technologię przezroczystego wyświetlacza laminowanego pomiędzy dwoma powierzchniami szklanymi. Dzięki temu rozwiązanie to jest bardzo wytrzymałe i przystosowane do obsługi w wymagających warunkach, w których pracują maszyny rolnicze.

Firma Valtra po raz pierwszy zaprezentowała rozwiązanie SmartGlass na targach Agritechnica 2017. „Po przedstawieniu koncepcji rozwiązania przeszliśmy do fazy szerokiego zakresu prób. Informacje uzyskane od klientów potwierdziły doskonałość koncepcji, lecz sam układ HUD wymagał poprawek” – powiedział Sam Hardy, Product Manager. „Dlatego wstrzymaliśmy wprowadzenie rozwiązania na rynek i przeprojektowaliśmy elementy wyświetlacza, aby obejmował on większą przestrzeń i zapewniał lepszą widoczność, nawet w warunkach bardzo jasnego oświetlenia”.

 

Co wyświetla?

SmartGlass wyświetla ważne informacje na temat ciągnika, a jego operator nie musi odrywać wzroku od obecnie wykonywanej pracy. System SmartGlass doskonale obsługuje montowany fabrycznie ładowacz Valtra, wyświetlając różne otrzymywane od niego informacje, tzn. kąt przechylenia czy masę ładunku lub podstawowe informacje na temat ciągnika, np. na temat przekładni, obrotów silnika lub prędkości jazdy. Operator wybiera informacje wyświetlane na HUD za pomocą 9-calowego terminalu dotykowego SmartTouch.

System Valtra SmartGlass to opcja dostępna poprzez Unlimited Studio. Po zakończeniu targów Agritechnica firma Valtra udostępni wybranym klientom 20 pilotażowych egzemplarzy tego rozwiązania. Produkcja seryjna planowana jest na 2020 rok.

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Aktywiści żądają zakazu reklam mięsa!

Kolejne dzieło zostało wymierzone w hodowców zwierząt. Tym razem tyczy się zakazu reklamowania mięsa. Na pomysł wpadł niemiecki Greenpeace a wątek przejęła eurodeputowana Sylwia...

Fosfarm nowość w ofercie nawozowej Grupy Azoty

Oferta Grupy Azoty została wzbogacona o linię produktów Fosfarm, czyli nowoczesnych i przyjaznych dla środowiska nawozów NPK. Stanowią one racjonalne i efektywne źródło składników...

Na którym miejscu uplasowała się Polska w rankingu bezpieczeństwa żywności?

W 2020 już po raz 9. organizacja Economist Intelligence Unit (EIU) opublikowała Globalny Indeks Bezpieczeństwa Żywności (GFSI). Sponsorem publikacji jest Corteva Agriscience. W edycji 2020 GFSI...

Śledź nas

21,182FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,290SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły