czwartek, 18 lipca, 2024
spot_img

Licytacja Ursusa bez ofert. Teraz obniżono cenę wywoławczą

spot_img

Przedsiębiorstwo Ursus S.A., legenda polskiego przemysłu maszynowego, ponownie stoi na sprzedaż. Syndyk Paweł Głodek ogłosił kolejny konkurs ofert na zakup firmy, która znalazła się w stanie upadłości. Tym razem cena wywoławcza została obniżona o blisko 25 milionów złotych do kwoty 99 milionów złotych.

Ursus S.A. na sprzedaż

Syndyk Głodek, zgodnie z komunikatem opublikowanym na stronie internetowej kancelarii KGS Restrukturyzacje, wyznaczył jako przedmiot postępowania sprzedaż przedsiębiorstwa „z wyłączeniem środków pieniężnych jakie znajdują się w masie upadłości do dnia zawarcia umowy sprzedaży”. Jednocześnie zastrzegł, że do masy upadłości nie wlicza się majątku uzyskanego z działalności prowadzonej do dnia zawarcia umowy sprzedaży, wyłączając dokumentację wytworzoną przez syndyka w trakcie postępowania upadłościowego.

Oferty na zakup Ursusa S.A. można składać do 18 czerwca, a każdy oferent zobowiązany jest wpłacić wadium w wysokości 10 milionów złotych. Termin otwarcia ofert został wyznaczony na 20 czerwca br. o godzinie 12:00. 

Osoby zainteresowane zakupem przedsiębiorstwa mogą zapoznać się z opisem i oszacowaniem jego wartości, sporządzonym według stanu na 30 września 2022 roku. Dokument ten jest dostępny po podpisaniu umowy o zachowaniu poufności w biurze syndyka przy ul. Stanisława Augusta 75 lok. 47 w Warszawie. Natomiast pełny zestaw dokumentów znajduje się w aktach postępowania upadłościowego, dostępnych w XVIII Wydziale Gospodarczym ds. upadłościowych i restrukturyzacyjnych Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy przy ul. Czerniakowskiej 100A w Warszawie.

Żaden z podmiotów nie złożył oferty

Pierwszy konkurs ofert na zakup Ursusa S.A. zorganizowano 14 marca. Wówczas cena wywoławcza wynosiła blisko 125 milionów złotych, jednakże licytacja nie przyniosła rezultatu, ponieważ żaden z podmiotów nie złożył oferty.

Ursus S.A., będący symbolem polskiego przemysłu maszynowego, od lat borykał się z problemami finansowymi. Mimo to, potencjał marki oraz jej tradycja wzbudzają zainteresowanie potencjalnych inwestorów, którzy widzą w zakupie tej firmy szansę na ożywienie i rozwój polskiego sektora produkcyjnego. Czy obniżona cena wywoławcza przyciągnie teraz kupca, czy Ursus S.A. nadal będzie czekał na swojego wybawcę? Odpowiedź poznamy po zakończeniu kolejnego konkursu ofert.

źródło: TVN24

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x