wtorek, 9 marca, 2021

Zróżnicowany czwartek [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

W nocy z zachodu na wschód będzie się przemieszczał front chłodny (front nad Polską wyschnie stąd bez opadów). Zaciągnie on jednak bardziej wilgotne powietrze, które objawi się jutro o poranku licznymi mgłami i zamgleniami (szczególnie na północy, wschodzie i w centrum oraz w rejonie Krakowa).

Na Kaszubach (Szczecinek, Bobolice, Miastko) przy gruncie pojawią się przymrozki. Na zachodzie, wschodzie i w centrum około +4/+5 stopni. Najcieplej na południu do +6 stopni. Niewykluczone, że w Przemyślu, Lesku, Tarnowie będzie nie mniej niż 8 stopni.

Pochmurny czwartek zapowiada się na Mazowszu, Podlasiu, Warmii i Mazurach, Pomorzu Gdańskim, północy i wschodzie Kujaw i Ziemi Łódzkiej. Przejaśnienia pojawiać się będą na wschodzie i zachodzie kraju. Przewaga słonecznej pogody na południu kraju. Tylko w rejonie Krakowa i na północnym wschodzie mgły utrzymają się przez większość dnia.

W najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą +4 stopnie od Suwalszczyzny po Kaszuby oraz w rejonie Krakowa, +6 stopni od Podlasia po Kujawy, +8 stopni od Pomorza Zachodniego po większość Wielkopolski, północ Ziemi Łódzkiej, południowe Mazowsze. +10 stopni na południu Lubelszczyzny, południu Ziemi Łódzkiej, Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej. Najcieplej od Dolnego Śląska po Podkarpacie i Roztocze +12 stopni. W Lesku, Przemyślu, Cieszynie, Jeleniej Górze możliwe +14 stopni.

Do południa bezwietrznie. Wieczorem wiatr słaby i umiarkowany z południa.

Łukasz Sieligowski 

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Kto powinien dostać dopłaty?

- Jeśli rolnik stale zamieszkuje w gospodarstwie, utrzymuje hodowlę w określonej liczbie minimalnej, dochód z gospodarstwa stanowi określone minimum jego dochodów (np. 25%) i...

Kukurydza najdroższa od 8 lat. Ile płacą w kraju?

Po delikatnych korektach na giełdach w Chicago i Paryżu stawki za kukurydzę kolejny raz poszybowały w górę. Ile może zboże? Po ostatnich miesiącach można...

Zmiany we wnioskach o przyznanie płatności bezpośrednich

W związku z rozpoczynającym się już 15 marca br. a trwającym do 15 maja br. naborem wniosków o płatności bezpośrednie, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju...

Śledź nas

21,298FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,870SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły