poniedziałek, 1 marca, 2021

Znanana sieć wycofuje z obrotu produkt – czy wiesz dlaczego?

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Herbicyd w kaszy?

Sieć reaguje

Firma Transgourmet Polska Sp. z o.o., właściciel sieci  hurtowni Selgros podjęła decyzję o wycofaniu z obrotu kaszy jaglanej dostarczanej przez warszawską firmę Melvit. Reakcja właściciela sieci wynika ze stwierdzenia możliwości  przekroczenia najwyższego dopuszczalnego poziomu glifosatu w produkcie.

Główny składnik Roundupu

Glifosat to organiczny związek chemiczny z grupy fosfonianów. Po raz pierwszy zastosowano go w 1974 roku, jako składnik herbicydu (środka ochrony roślin), totalnego czyli nieselektywnego, pod nazwą: Roundup.

Natomiast w 2017 roku Europejska Agencja Chemikaliów potwierdziła, że glifosat silnie uszkadza oczy i jest niebezpieczny dla organizmów wodnych. Są też podejrzenia, że glifosat może mieć własności  kancerogenne (rakotwórcze), mutagenne i że to związek chemiczny zagrażający reprodukcji.

Do zwrotu opakowania 400 gram

W związku z powyższym sklepy Selgros wycofują ze sprzedaży i obrotu partię kaszy jaglanej od firmy Melvit S.A. Chodzi o opakowania po 400 gramów, partie 191025/191 – 18.06.2021 oraz 191112/78 – 12.06.2021.

Sieć prosi o wycofanie go ze sprzedaży/obrotu oraz o kontakt z halą Selgros, w której produkt został zakupiony, w celu dokonania zwrotu.

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło: portal internetowy sieci Selgros.
Foto: Pixabay

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Nowe funkcje Operations Center

John Deere Operations Center zyskało nowy wygląd, charakter i nawigację, które sprawiają, że sama platforma jest łatwiejsza w obsłudze, a użytkownik ma poczucie większej spójności z najnowszą wersją...

Ile jest wart ciągnik John Deere po 5 latach?

Początek roku w sprzedaży nowych ciągników wygląda optymistycznie. Co skłania rolników do zakupów ciągników John Deere? Nowa maszyna – inwestycja na lata Początek roku w sprzedaży...

Shell wprowadza nowe środki smarne

Shell wprowadza na rynki europejskie portfolio neutralnych emisyjnie środków smarnych Shell ogłosił dziś, że będzie oferować klientom neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla oleje i...

Śledź nas

21,218FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,310SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły