sobota, 6 marca, 2021

Znamy listę 10 najlepszych mleczarni

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich – Związek Rewizyjny ogłosił Listę 10 Najlepszych Mleczarni. 

Twarde kryteria konkursu

Spółdzielnie oceniano uwzględniając: ilości przerobionego i skupionego mleka, średnioroczne ceny skupu mleka, wartości przychodów ze sprzedaży, dynamikę sprzedaży 2019/2018, wysokości zysku netto, wskaźniki efektywności zatrudnienia, (czyli wartość przychodu ogółem na 1 zatrudnionego), wskaźniki rentowności netto (czyli stosunek wartości zysku netto do wartości przychodów ogółem), wysokości kapitałów własnych, dynamikę zmian kapitałów własnych 2019/2018, wskaźnik eksportu (czyli udziału wartości przychodów uzyskanych z eksportu do wartości przychodów ogółem),  wysokość poniesionych nakładów inwestycyjnych w 2019 r., ilości przerobionego mleka na 1 zatrudnionego w 2019 r., dynamikę ilości przerobionego mleka na 1 zatrudnionego 2019/2018 i wysokości funduszu udziałowego przypadającego na 1 członka spółdzielni. Pod uwagę brano również certyfikaty i wyróżnienia za efektywność działań. 

Prześwietlono cały rok

Dodajmy też, że lista stanowi ranking zbiorczy z 15 rankingów szczegółowych przygotowanych według w/w. wymienionych kryteriów. Listę główną i rankingi szczegółowe wykonano na podstawie ankiet informacyjnych zawierających dane za cały 2019 rok. Maksymalna możliwa do osiągnięcia liczba punktów w rankingu to 275.

Triumfowała Mlekovita!

1 miejsce na liście zajęła Spółdzielnia Mleczarska „Mlekovita” w Wysokiem Mazowieckiem (223 punkty w klasyfikacji ogólnej), 2 miejsce zajęła Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Giżycku (210 p.), 3 miejsce OSM w Kole (209 p.), 4 miejsce OSM w Bieruniu (204 p.), 5 miejsce OSM we Włoszczowej (180 p.), 6 miejsce OSM w Sierpcu (177 p.), 7 miejsce Spółdzielnia Mleczarska w Gostyniu (153 p.) 8 miejsce Strzelecka Spółdzielnia Producentów Mleka w Strzelcach Krajeńskich (138 p.), 9 miejsce „Lazur” Spółdzielczy Związek Grup Producentów Rolnych w Nowych Skalmierzycach (132 p.) i 10 miejsce OSM Garwolin w Woli Rębkowskiej (124 p.). 

W latach poprzednich laureatom Listy nagrody i wyróżnienia uroczyście wręczano podczas Targów Mleczarskich „Mleko-Expo”. Niestety w tym roku z uwagi na pandemię koronawirusa wydarzenie to zostało odwołane. 


Źródło: KZSM-ZR
Foto: Wikipedia

-REKLAMA-
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Kolejny tydzień wzrostów na rynku wieprzowiny

1,56 €. Dokładanie na takim poziomie zakończyła się dziś (05.03.2021) aukcja ISN w Niemczech. Po parunastu tygodniach stagnacji w końcu ceny tuczników pną się...

Komu należą się dopłaty?

Jak bumerang powraca temat braku właściwego rozdziału unijnych dopłat bezpośrednich do rolnictwa. Sprawą tą zajmują się krajowe organizacje rolnicze, a także rolnicze samorządy. I nic...

Innvigo wprowadza nowe produkty!

Firma Innvigo to producent środków ochrony roślin, który w swym portfolio ma 54 produkty, poczynając od herbicydów, poprzez fungicydy, insektycydy, regulatory wzrostu, i zaprawy...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,570SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły