czwartek, 4 marca, 2021

Zima utrzyma się nadal na północy [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

W nocy z zachodu na wschód przemknie kolejny ciepły front, za którym zrobi się jeszcze cieplej, choć nie w całym kraju. Popada niewielki do 1-2 cm śnieg na Podlasiu, Warmii, Mazurach, Pomorzu Gdańskim i na północy Kujaw oraz Mazowsza. W centrum i na wschodzie popada deszcz do 1-3 mm. Na pozostałym obszarze noc sucha z dużą ilością chmur. 

Temperatura nad ranem spadnie do około -2/0 stopni od Podlasia po Warmię i Kaszuby. Na pozostałym obszarze odwilż, która w regionach podgórskich przyniesie nawet 10 stopni Celsjusza.

W ciągu dnia zrobi się niewiele cieplej. Od Suwalszczyzny po Bisztynek oraz na Kaszubach około 0 stopni lub delikatnie poniżej. Od Białegostoku po Ostrołękę, Mławę, Świecie, Piłę, Resko około 0 stopni z delikatnym odchyłem na plus- w tych regionach wieczorem spadnie bardzo intensywny śnieg- nieco słabiej popada od Suwałk po Kętrzyn, Braniewo, Wejherowo.

Na pozostałym obszarze w dzień sporo chmur z przejaśnieniami. Po południu na zachodzie pojawi się intensywny deszcz, który do wieczora dotrze również do centrum kraju- spadnie tutaj około 5-15 mm deszczu do czwartkowego poranka. Na południu za sprawą halnego popada mniej- do 1-5 mm deszczu.

Po śniegu od Lublina po Łódź, Poznań, Zieloną Górę nie będzie już śladu.

Temperatura będzie bardzo zróżnicowana. Na południu kraju miejscami odnotujemy Nawe 12 stopni powyżej zera. Za tak wysoką temperaturę odpowiadać ma wiatr halny, który w regionach podgórskich powieje do 75 km/h.

-REKLAMA-

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Komisarz Wojciechowski o Nowym Zielonym Ładzie

- To co się teraz dzieje w Polsce i w Europie przypomina tak zwany australijski wyścig, czyli taki w którym zawodnicy wchodzą w kolejne okrążenia...

Termiczna zima opanuje cały kraj [POGODA]

W nocy na froncie chłodnym od Wrocławia po Opole, Kraków, Rzeszów pojawią się opady deszczu, które o północy w górach przejdą w opady śniegu....

De Heus wykupił Golpasz

Z początkiem marca br. zaszła duża strukturalna zmiana na rynku produkcji i sprzedaży pasz. Stało się tak za sprawą zakupu całościowego pakietu udziałów firmy Golpasz...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,420SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły