środa, 3 marca, 2021

Zapalił się wiatrak. Dowiedz się gdzie i dlaczego

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Jak ugasić płonący wiatrak?

Chwile grozy pod Ciołkowem

W wielu rolniczych rejonach kraju farmy i elektrownie wiatrowe są stałym elementem krajobrazu. Tym razem jednak chwile grozy przeżyli rolnicy i mieszkańcy okolic Ciołkowa (gmina Krobia, powiat gostyński) w Wielkopolsce.  Pożar jednego z tamtejszych wiatraków wybuchł w poniedziałek, 20 lipca br., około godziny 18.00. Paliła się łopata urządzenia. Pożar wywołało uderzenie pioruna.

Musiał przylecieć helikopter

Na miejsce zadysponowano liczne jednostki z okolicznych miejscowości jak również Grupę Ratownictwa Wysokościowego z JRG 5 Poznań wraz z drabiną Bronto Skylift o zasięgu do 53 metrów.

Jednak wszystko to nie pozwoliło skutecznie dostarczyć wody do zarzewia ognia. Ostatecznie na miejsce przyleciał śmigłowiec firmy HeliPoland z Bielska-Białej. Po uprzednim sprawdzeniu żarzącego się skrzydła wiatraka dronem z kamerą termowizyjną, skrzydło zalano wodą z tzw. Bambi Buckets.
W ramach akcji gaśniczej wykonano około 10 zrzutów środków gaśniczych.

Naloty śmigłowca rozpoczęły się około 4.00 nad ranem, a po godzinie 7.00 działania z powodzeniem zakończono.

W akcji uczestniczyły zastępy z OSP Krobia, OSP Poniec, OSP Miejska Górka, JRG Gostyń, JRG Rawicz, KW PSP Poznań oraz KM PSP Konin.

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło i foto: portal internetowy osp.pl

 

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Ostatnie chwile z ciepłym powietrzem [POGODA]

Już w nocy na zachodzie, wschodzie, północy i w centrum niebo szczelnie zakryją chmury z niewielkimi opadami mżawki. Temperatura spadnie tutaj nad ranem do...

AGRO-Unia przeciw projektowi KPO!

Dziś (3 marca br.), podczas specjalnej konferencji prasowej w centrum w Warszawy, Ogólnopolski Ruch Rolników AGRO-Unia odniósł się do konsultowanego obecnie rządowego projektu Krajowego...

IGC podniosła swoją prognozę zbiorów zbóż w tym sezonie

W swoim najnowszym raporcie Międzynarodowa Rada Zbożowa (IGC) zwiększyła globalną produkcję zbóż w sezonie 2020/21 do rekordowych 2,216 mld ton, w porównaniu z 2,210...

Śledź nas

21,246FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,360SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły