wtorek, 13 kwietnia, 2021

Wypadki drogowe i połamane ciągniki

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Do dwóch wypadków drogowych z udziałem ciągników rolniczych doszło 17 marca. Pierwszy z nich miał miejsce na drodze wojewódzkiej w miejscowości Pieckowo (woj. warmińsko-mazurskie). Natomiast drugie zdarzenie z udziałem ciągnika odnotowano w Mirkowie (woj. łódzkie).

W przypadku pierwszego wypadku na miejsce wysłano 3 zastępy strażaków, karetkę pogotowia ratunkowego oraz policjantów. Łącznie pojazdami podróżowały trzy osoby. Kierowca ciągnika z urazem głowy trafił do szpitala w Mrągowie. Na miejscu sporo pracy mieli strażacy, ponieważ do usunięcia były mocno uszkodzone pojazdy. Ciągnik rolniczy był złamany i pozostawił na drodze znaczną plamę oleju.

 

Drugie zdarzenie miało miejsce tego samego dnia około godz. 10:00, na drodze wojewódzkiej nr 450 w Mirkowie, w gminie Wieruszów. Doszło tam do kolizji samochodu osobowego z ciągnikiem rolniczym. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący ciągnikiem rolniczym ursus C 330, 16 – letni mieszkaniec gminy Wieruszów, nie zachował należytych środków ostrożności podczas manewru skrętu. W rezultacie doprowadził on do zderzenia z poruszającym się prawidłowo citroenem berlingo. Citroenem, w chwili kolizji kierował 19 – letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego.  W wyniku  zderzenia uszkodzone zostały obydwa pojazdy, ciągnik rolniczy złamał się w pół.

W chwili zderzenia kierowcy byli trzeźwi. W wyniku wypadku uszkodzone zostały obydwa pojazdy. Policjanci ustalili też, że kierujący ursusem nastolatek nie posiada uprawnień do kierowania ciągnikiem rolniczym. Małoletni kierowca ursusa, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień, odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich. Policjanci szczegółowo badają okoliczności tego zdarzenia.

 

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło/fot.: KPP w Wieruszowie/straz.ketrzyn.pl 

ZOBACZ TAKŻE:

Wypadek w gospodarstwie: ciągnik przygniótł rolnika

 

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Front w środę zacznie się cofać. Zwiastuje to duże ocieplenie [POGODA]

W nocy sucho z przejaśnieniami będzie od okolic Olsztyna po Grudziądz, Kaszuby, Piłę, Poznań, Ziemię Lubuską, Pomorze Zachodnie oraz miejscami od Sudetów po Leszno-...

Hodowcy wzywają Komisarza Wojciechowskiego. Bezmięsna dieta wbrew nauce!

W Europie i w Polsce, w wielu instytucjach i środowiskach rolniczych, toczy się burzliwa dyskusja na temat przyszłego kształtu unijnej Wspólnej Polityki Rolnej. Ważną...

Rynek wołowiny. Rok temu o takich cenach można było tylko pomarzyć

W kraju rynek wołowiny jest stabilny. Rok temu ceny wołowiny były niemal o 15% niższe niż obecnie. Z jednej strony to dobra nowina jednak...

Śledź nas

21,712FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
7,330SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły