Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę wieczorem w miejscowości Mąkoszyce w powiecie brzeskim. Wypadek miał miejsce na terenie jednego z tamtejszych gospodarstw, gdzie rolnika przygniótł ciągnik rolniczy.

Wypadek miał miejsce w sobotę 7 marca. Mimo reanimacji nie udało się uratować mężczyzny.

O godzinie 20:16 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Brzegu, wpłynęło zgłoszenie o tym, że w miejscowości Mąkoszyce ciągnik rolniczy przygniótł mężczyznę. Do zdarzenia zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy stwierdzili, że osoba była oswobodzona przez osoby postronne i znajdowała się pod opieką zespołu ratownictwa medycznego. Niestety mężczyzna zmarł na miejscu w wyniku odniesionych obrażeń – poinformował asp. Jarosław Buhl że Stanowiska Kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Na miejsce wypadku skierowano trzy zastępy straży pożarnej: dwa z PSP w Brzegu oraz ochotników z OSP Mąkoszyce. Pojawił się też Zespół Ratownictwa Medycznego i policjanci. Pierwszej pomocy udzielili poszkodowanemu świadkowie.

Nieoficjalnie mówi się, że mężczyzna miał podjechać traktorem pod bramę wjazdową i wysiąść z niego. W momencie, kiedy chciał otworzyć bramę, traktor powoli jechał do przodu i przygniótł mężczyznę. Dokładne okoliczności tego zdarzenia ustala policja.

Źródło/fot. opole24.pl

Wypadek ciężarówki z transportem świń