piątek, 5 marca, 2021

Wypadek w gospodarstwie: ciągnik przygniótł rolnika

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę wieczorem w miejscowości Mąkoszyce w powiecie brzeskim. Wypadek miał miejsce na terenie jednego z tamtejszych gospodarstw, gdzie rolnika przygniótł ciągnik rolniczy.

Wypadek miał miejsce w sobotę 7 marca. Mimo reanimacji nie udało się uratować mężczyzny.

O godzinie 20:16 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Brzegu, wpłynęło zgłoszenie o tym, że w miejscowości Mąkoszyce ciągnik rolniczy przygniótł mężczyznę. Do zdarzenia zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy stwierdzili, że osoba była oswobodzona przez osoby postronne i znajdowała się pod opieką zespołu ratownictwa medycznego. Niestety mężczyzna zmarł na miejscu w wyniku odniesionych obrażeń – poinformował asp. Jarosław Buhl że Stanowiska Kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Na miejsce wypadku skierowano trzy zastępy straży pożarnej: dwa z PSP w Brzegu oraz ochotników z OSP Mąkoszyce. Pojawił się też Zespół Ratownictwa Medycznego i policjanci. Pierwszej pomocy udzielili poszkodowanemu świadkowie.

Nieoficjalnie mówi się, że mężczyzna miał podjechać traktorem pod bramę wjazdową i wysiąść z niego. W momencie, kiedy chciał otworzyć bramę, traktor powoli jechał do przodu i przygniótł mężczyznę. Dokładne okoliczności tego zdarzenia ustala policja.

Źródło/fot. opole24.pl

Wypadek ciężarówki z transportem świń

 

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Szczepienia norek zamiast likwidacji hodowli?

Przez chwilę pojawiła się nadzieja na radykalną zmianę polityki Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi względem sytuacji na fermach norek amerykańskich. Jak pamiętamy MRiRW postawiło na...

Tendencje cenowe na krajowym rynku zbóż. Drożej już nie będzie?

Zapasy zbóż maleją co nadal wpływa na ich wysoką wartość w skupach jednak zauważalny jest spadek popytu na pszenicę ze strony importerów. Mniejsze zainteresowanie...

Czy to będzie kolejny socjał?

Grupa pn. #HodowcyRazem zrzeszająca 7 największych krajowych organizacji branży hodowlanej odniosła się do założeń konsultowanego właśnie rządowego projektu Krajowej Strategii Rozwoju dla unijnej Wspólnej Polityki...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,500SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły