niedziela, 11 kwietnia, 2021

Wydłużony termin naboru wniosków!

-REKLAMA-
-REKLAMA-

O cały miesiąc do 26 marca br., Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wydłużyła termin naboru wniosków dla rolników zainteresowanych realizacją inwestycji służących ochronie wód przed azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych. Dofinansowanie pochodzi ze środków Unii Europejskiej w ramach PROW na lata 2014-2020. 

Dla hodowców zwierząt 

Pomoc adresowana jest do rolników prowadzących chów lub hodowlę zwierząt, którzy planują budowę urządzeń chroniących wodę przed azotanami. Wsparcie przeznaczyć można m.in. na budowę, przebudowę lub zakup zbiorników do przechowywania nawozów naturalnych. Dotyczy to zarówno nawozów płynnych, jak i płyt do gromadzenia nawozów naturalnych stałych. Natomiast młodzi rolnicy mogą ponadto wnioskować o dofinansowanie budowy zbiorników lub płyt do przechowywania kiszonek. Wsparciu podlega również zakup nowych maszyn i urządzeń do aplikacji nawozów naturalnych płynnych. 

O pomoc nie mogą natomiast ubiegać się właściciele ferm drobiu o wielkości powyżej 40 tys. stanowisk oraz trzody chlewnej powyżej 2 tys. stanowisk dla świń o wadze ponad 30 kg lub 750 stanowisk dla macior.

Do 100 tysięcy zł na gospodarstwo

Pomoc przyznawana jest w formie refundacji do 50 proc. poniesionych kosztów kwalifikowanych inwestycji (a 60 proc. – w przypadku inwestycji realizowanych przez młodych rolników). Maksymalnie na jedno gospodarstwo można otrzymać 100 tys. zł.

Wnioski o przyznanie pomocy można składać osobiście lub przez upoważnioną osobę w oddziałach regionalnych albo biurach powiatowych ARiMR. Można je też przesłać poprzez platformę ePUAP lub rejestrowaną przesyłką pocztową nadaną w placówce Poczty Polskiej.

Każdy złożony wniosek zostanie poddany ocenie punktowej. Suma uzyskanych punktów decydować będzie o kolejności przysługiwania pomocy. Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej Agencji i pod numerem bezpłatnej infolinii: 800 38 00 84.

Źródło: ARiMR
Foto: Pixabay

-REKLAMA-
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Ochłodzenie, ulewy, śnieżyce zaatakują południe i wschód Polski [POGODA]

Nad Rosją zrobiło się już bardzo ciepło, które zablokuje wędrówkę frontu chłodnego idącego znad Niemiec na wschód Europy- front utknie na południu i wschodzie...

Nowe wytyczne Ministerstwa i GIS

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Główny Inspektorat Sanitarny ogłosiły ścisłe wytyczne dla producentów rolnych zatrudniających cudzoziemców przy tegorocznych pracach sezonowych w związku z...

Bardzo ciepła i słoneczna niedziela [POGODA]

Front, który w ciągu dnia psuł pogodę od Warmii po Wielkopolskę i Ziemię Lubuską w nocy wycofa się nad Niemcy co się rzadko zdarza....

Śledź nas

21,688FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
7,320SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły