poniedziałek, 1 marca, 2021

Wybory do Rady Kobiet – ważny głos w wiejskich sprawach

-REKLAMA-
-REKLAMA-

W pierwszej połowie listopada 2019 r. odbyło się posiedzenie sprawozdawczo-wyborcze Rady ds. Kobiet i Rodzin z Obszarów Wiejskich przy Krajowej Radzie Izb Rolniczych.
W wyniku wyborów przewodniczącą Rady na następną kadencję została Danuta Lebioda z Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej.
Na I zastępczynię przewodniczącej wybrano Zofię Stankiewicz z Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej. Natomiast II zastępczynią, została Hanna Chodkowska  z Mazowieckiej Izby Rolniczej.
Ponadto, Członkiniami Prezydium Rady zostały: Ewa Bednarek (IR Województwa Łódzkiego), Wanda Krause (Pomorska IR), Jolanta Nawrocka (Wielkopolska IR) i Ewa Szymborska (z Mazowieckiej IR).

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: ASF na zachodzie Polski

Goście zebrania

Dodajmy, że w sprawozdawczo-wyborczym posiedzeniu uczestniczyli także honorowi goście, czyli: dr Aleksandra S. Hadzik – Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Ryszard Zarudzki – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Tematy i zadania

W trakcie towarzyszącej wyborom dyskusji, poruszono sprawy bieżące oraz temat różnic w zabezpieczeniu społecznym z tytułu ubezpieczeń ZUS i KRUS.
Dodajmy, że Rada ds. Kobiet i Rodzin z Obszarów Wiejskich przy Krajowej Radzie Izb Rolniczych, od lat aktywnie wspiera środowiska wiejskie w ich działalności na rzecz rozwoju sektora rolniczego, a także integracji środowisk sołeckich i producenckich.

Tekst: Robert Gorczyński
Źródło: www.krir.pl

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Co musi zrobić producent, aby otrzymać Chronione Oznaczenie Geograficzne?

Na sklepowych półkach coraz częściej możemy zauważyć produkty posiadające Chronione Oznaczenie Geograficzne. Prawdopodobnie dla większości z nas jest to kolejna naklejka, która sama w...

Mleko do skupu pierwszy raz od kilku miesięcy potaniało

Z danych przedstawionych przez GUS wynika, że podczas stycznia nowego roku 2021 cena oferowana w skupie za mleko spadła do poziomu 149,35 zł/hl, o...

Rynek wołowiny. Ceny najwyższe od kilku lat

Ceny w skupach utrzymują się na stabilnym poziomie lub symbolicznie wzrastają. Jest to zasługa ożywionego eksportu, niższej podaży bydła  i pojawienia się kolejnych rynków zbytu...

Śledź nas

21,218FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,310SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły