niedziela, 7 marca, 2021

Wsparcie w ramach COVID-19 tylko do 30 września

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Do tej pory biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjęły 135 947 wniosków o przyznanie jednorazowej pomocy dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19. Nabór potrwa jeszcze tylko tydzień i zakończy się 30 września 2020 r.

Nawet do 7 tysięcy euro

Przypomnijmy: pomoc adresowana jest do rolników i przedsiębiorców rolnych pracujących w sektorach hodowli bydła mięsnego, krów typu mlecznego i kombinowanego, świń, owiec, kóz, drobiu rzeźnego, drobiu nieśnego i upraw roślin ozdobnych w szklarniach ogrzewanych lub tunelach foliowych ogrzewanych.

Wsparcie finansowane jest z budżetu PROW 2014-2020 i ma formę jednorazowej płatności ryczałtowej. Jego wysokość uzależniono od rodzaju i skali prowadzonej produkcji rolnej. Natomiast maksymalna kwota pomocy nie może przekroczyć 7 tys. euro.

Szczegóły dla wnioskodawców

Dodajmy, że Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przygotowało wytyczne dotyczące minimalnych wielkości produkcji uprawniających do ubiegania się o wsparcie oraz minimalne stawki pomocy. Szerzej opisaliśmy je w artykule pt.: Rusza nabór wniosków COVID-19 (publikacja: 2 września br.). Więcej informacji dla wnioskodawców udostępniono też na stronie ARIMR, w punktach informacyjnych w biurach powiatowych i oddziałach regionalnych Agncji. Dostępna jest też bezpłatna infolinia pod numerem tel.: 800-38-00-84.

Źródło: ARiMR
Foto: Pixabay

-REKLAMA-
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

ARiMR ostrzega przed wypalaniem traw!

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ostrzega i przypomina, że wypalanie traw jest niezgodne z prawem. Grożą też za to surowe sankcje karne i cofnięcie...

Na rynku drobiu bezruch lub spadek cen!

Ożywienie w krajowych skupach jakie towarzyszyło nam przez zaledwie parę chwil wyhamowało. Nie obserwujemy obecnie wzmożonego popytu czy też znacznych ruchów cen. Za niemal...

Będą oceny wpływu na rolnictwo?

Jak ujawnił podczas czwartkowej (4 marca br.) wideokonferencji Komisarz Europejski ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi Janusz Wojciechowski, w czerwcu br. ogłoszona zostanie unijna Długofalowa...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,660SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły