sobota, 27 lutego, 2021

Więcej produktów do Kostaryki

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Jak podaje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w wyniku renegocjacji wzoru świadectwa zdrowia, służby weterynaryjne Rzeczypospolitej Polskiej i Kostaryki rozszerzyły listę produktów dla których możliwe jest uzyskanie uprawnień eksportowych dla polskich zakładów mleczarskich.

 

Rozszerzona lista eksportowa

W efekcie nowych uzgodnień, do listy produktów na które Polska posiada tzw. zatwierdzenie eksportowe dopisano: mleko zagęszczone, skondensowane i kajmak (czyli bardzo słodką, gęstą, ciągliwą, twardniejącą z czasem masę  powstałą podczas gotowania mleka lub śmietanki z cukrem lub gotowania słodzonego skondensowanego mleka – przyp. red.), sery, masło, słodką śmietanę i mleko UHT.

Dodajmy, że przed poszerzeniem listy, Polska była zatwierdzona do wywozu następujących kategorii produktów: mleko w proszku, mleko odtłuszczone w proszku, mleko pełne w proszku, serwatka w proszku, serwatka w proszku demineralizowana, śmietanka w proszku, koncentrat białka mleka, koncentrat serwatki, produkty mleczne z dodatkiem tłuszczy roślinnych.

 

Zainteresowani eksportem

Zakłady zainteresowane eksportem nowych kategorii produktów na rynek kostarykański powinny skontaktować się z właściwymi terytorialnie powiatowymi lekarzami weterynarii, w celu rozpoczęcia procedury uzyskiwania uprawnień.

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło: MRiRW
Foto: Pixabay

 

Złoty puchar lidera rejestracji nowych ciągników rolniczych w Polsce od 11 lat w rękach tej samej marki

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

W sobotę napłynie chłodne powietrze z północy [POGODA]

Z piątku na sobotę popada w rejonie Zamościa, Krakowa, Rzeszowa- spadnie tutaj około 2-4 mm deszczu. Niewielkie opady mżawki do 1-2 mm pojawią się...

Aktywiści żądają zakazu reklam mięsa!

Kolejne dzieło zostało wymierzone w hodowców zwierząt. Tym razem tyczy się zakazu reklamowania mięsa. Na pomysł wpadł niemiecki Greenpeace a wątek przejęła eurodeputowana Sylwia...

Fosfarm nowość w ofercie nawozowej Grupy Azoty

Oferta Grupy Azoty została wzbogacona o linię produktów Fosfarm, czyli nowoczesnych i przyjaznych dla środowiska nawozów NPK. Stanowią one racjonalne i efektywne źródło składników...

Śledź nas

21,192FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,290SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły