Po suchym i słonecznym poniedziałku we wtorek pogoda zacznie grymasić.

W nocy z poniedziałku na wtorek pokropić może w centrum kraju. Nad samym ranem (4:00-6:00) przelotny deszcz do 3 mm spadnie od Częstochowy po Kraków, Katowice, Zakopane. Jednak już przed południem opady zanikną i do końca dnia sucho. Na zachodzie kraju szansa na przelotny deszcz jest po południu- największa od Zgorzelca po Legnicę, Jelenią Górę, Zieloną Górę. Północ i centrum słoneczna od rana do nocy. Natomiast znad Ukrainy nad wschodnią Polskę wkroczą ciężkie chmury i zwłaszcza wzdłuż granicy popada mżawka lub słaby ciągły deszcz- po południu mniej opadów. Przelotnie zrosi asfalt również miejscami od Radomia po Tarnów.

Magazyn Agro Profil

Temperatura nad ranem spadnie do około 7-8 stopni. Nieco cieplej 9 stopni od Radomia po Lublin, Włodawę i nieco chłodniej 5 stopni między Miastkiem, Szczecinkiem, Drawskiem Pomorskim. W ciągu dnia temperatura podniesie się do 13 stopni na Roztoczu, 15 stopni na wschodzie kraju, 18-19 stopni na południu i w centrum , do 20-22 stopni na zachodzie i północy.

Nad ranem na zachodzie i północy wiatr słaby, na wschodzie umiarkowany. W ciągu dnia na północy powieje słabo z północnego wschodu, natomiast na południu, zachodzie i w centrum umiarkowanie do 35 km/h. Na wschodzie w ciagu dnia wiatr silniejszy w porywach do 45 km/h. Wieczorem słaby wiatr, lub bezwietrznie na południu kraju. Na pozostałym obszarze powieje do 15-25 km/h.

Łukasz Sieligowski