wtorek, 2 marca, 2021

W środę odwilż będzie się pogłębiać [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Wtorkowy poranek był niezwykły. Podczas gdy na wschodzie były -22 stopnie to zachodzie już +2 stopnie. Opady od południa i zachodu zaczną zanikać.

Podlasie, Lubelszczyzna, wschód Mazowsza, Mazury– tutaj w nocy jeszcze mrozek na poziomie -5/-2 stopnie Celsjusza i nad ranem sypać ma śnieg, który około południa przejdzie w mżawkę po czym po południu opady zanikną. W ciągu dnia i tutaj dotrze odwilż. Na termometrach w południe będzie od 0 stopni w Sejnach do 2 stopni w Lubelskim i na wschodzie Mazowsza.

Dolny Śląsk, Opolszczyzna, Górny Śląsk, Ziemia Lubuska, południe Wielkopolski i Łódzkiego– tutaj po nocnych opadach przez cały dzień sucho i pogodnie. Błękitne niebo chwilami zapanuje na niebie Dolnego Śląska, Opolszczyzny, a po południu na Górnym Śląsku i południu Łódzkiego. Dzięki słońcu ciepło- w okolicy Legnicy, Nysy i Brzegu nawet 8 stopni Celsjusza. Lokalnie możliwe nawet 9 stopni ciepła. 

Małopolska, Kielecczyzna, Łódzkie, Wielkopolska, zachód Mazowsza– w nocy popada śnieg, nad ranem mżawka. Potem opady ustaną ale niebo nadal pochmurne. Dopiero od około godziny 10-12:00 na niebie pojawią się rozpogodzenia. W Małopolsce i w Kieleckim do bezchmurnego nieba. 

Podkarpacie– tutaj popadać może do południa i będzie to głównie śnieg- spadnie do 1-2 mm opadu. Po południu i tu pojawi się słońca. Najpóźniej, dopiero o zachodzie słońca pogodne niebo dotrze do Przemyśla. W Bieszczadach nadal w dzień trzymać ma mróz. Na Wyżynach około 1 stopnia powyżej zera. Najcieplej do 3 stopni przy granicy z Małopolską oraz w okolicy Niska.

Pomorze Zachodnie, Kaszuby, Warmia– tutaj padać ma i w nocy i w dzień. Nocą opady mieszane, zaś w dzień sam deszcz i mżawka. Po południu opady ustaną na Pomorzu Zachodnim i Kaszubach- niebo nadal pozostanie pochmurne. Cały dzień popadywać ma na Warmii. Spadnie tutaj około 5-10 mm wody.

Kujawy oraz pas od Ostrołęki po Mławę, Piłę, Gorzów– po nocnych opadach w dzień raczej sucho ale sporo chmur. Tylko miejscami pojawią się jakieś rozpogodzenia. W Ostrołęce rano może jeszcze padać. Wszędzie już odwilż.

Czwartek i piątek zapowiadają się bardzo ciepło i już bez opadów z dużą ilością słońca. Po śniegu pozostaną wspomnienia a na polach rozlewiska.

-REKLAMA-

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Po przymrozkach i mgłach czeka nas ocieplenie [POGODA]

Prędkość wiatru na wschodzie kraju w nocy osłabnie. Pozowli to powstaniu mgieł na przeważajacym obszarze Polski. Dodatkowo miejscami pojawią się przymrozki do -3/-1 stopnia....

Kredyty zamiast odszkodowań?

Nie umilkły jeszcze echa ubiegłotygodniowej konferencji prasowej związków i organizacji branżowych hodowców norek przed siedzibą Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, kiedy to żywo komentowano...

Waloryzacja rolniczych emerytur i rent KRUS

Od wczoraj (1 marca br.) kwoty świadczeń emerytalno-rentowych KRUS podlegają podwyższeniu zgodnie ze wskaźnikiem waloryzacyjnym, który wynosi: 104,24% (i nie mniej niż 50 zł). W...

Śledź nas

21,237FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,340SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły