czwartek, 25 lutego, 2021
- REKLAMA -

W piątek nad Polską znów zapanuje wyż

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Nim to nastąpi w nocy sporo chmur utrzyma się w województwie Lubelskim, Podlaskim, Świętokrzyskim, Mazowieckim, wschodzie Ziemi Łódzkiej, a także Mazurach- tutaj poranek najcieplejszy z temperaturą na poziomie 8/11 stopni Celsjusza.

Nad ranem chmur przybędzie w Małopolsce, Górnym Śląsku i na Podkarpaciu – najniższe temperatury zanotowane zostaną tutaj około 3|4 nad ranem i wyniosą 3/5 stopni Celsjusza, jednak nad ranem ociepli się do 5/8 stopni powyżej zera. W Kotlinach w nocy przymrozki do -2 stopni. Na południowym zachodzie, zachodzie i północy sporo pogodnego nieba, a na południowym zachodzie wręcz bezchmurnie. W kotlinach Sudeckich odnotujemy nad ranem około -3/0 stopni Celsjusza na wysokości 2 metrów. Między Szczecinem, Reskiem, Szczecinkiem, Miastkiem o poranku 1/3 stopnie powyżej zera, zaś przy gruncie miejscami pojawią się przymrozki. Na pozostałym obszarze zachodu i północy (łącznie z Wielkopolską, Kujawami i Warmią) odnotujemy 3/6 stopni powyżej zera, przy gruncie odpowiednio 0/3 stopnie. Zrobi się bezwietrznie, jedynie na wschodzie i północnym wschodzie powieje do 20 km/h.

W ciągu dnia w całym kraju pojawi się słońce, które na zachodzie, północy i w centrum zdominuje niebo. Na wschodzie i południu do południa pojawi się trochę chmur, zaś po południu i tutaj zrobi się niemal całkowicie bezchmurnie. W najcieplejszym momencie dnia słupki rtęci wzrosną do maksymalnie 20 stopni na zachodzie kraju.

Piątek zapisze się jako bezwietrzny dzień na zachodzie kraju. Na południu, północy i w centrum powieje słabo do zaledwie 20 km/h. Na wschodzie i północnym wschodzie porywy wiatru osiągną w południe 35 km/h.

Kolejna noc jeszcze chłodniejsza, szczególnie na wschodzie kraju.

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Polscy producenci rolni krytycznie o WPR

Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych, członek federacji COPA-COGECA, przedstawiła swoje stanowisko w kwestii zagadnień, które powinny zostać uwzględnione podczas negocjacji nad unijną Wspólną Polityką Rolną...

Czwartek najcieplejszy od 31 lat [POGODA]

Jeszcze tydzień temu na wschodzie było -20 stopni, zaś teraz na południowym zachodzie mamy +20 stopni. Pogoda zwariowała, a wraz z nią przyroda. W nocy...

Jak wykryć nadużycia?

Temat wysokości i właściwego wykorzystania dopłat  bezpośrednich od początku funkcjonowania tej formy unijnego wsparcia był przedmiotem wielu rolniczych sporów i dyskusji. Dominują tu dwa główne...

Śledź nas

21,165FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,290SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły