sobota, 27 lutego, 2021

Sprzedaż przyczep i ciągników w kwietniu

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Agencja monitorująca rynek rolniczy Martin&Jacob przedstawiła dane dotyczące sprzedaży nowych ciągników oraz przyczep w kwietniu tego roku. Zebrane wyniki odnoszą się do ilości mierzonych liczbą zarejestrowanych pojazdów.

New Holland liderem

Z danych zebranych przez agencję monitorującą rynek rolniczy Martin&Jacob wynika, że w kwietniu br. sprzedano o 13 sztuk (2%) ciągników mniej niż w lutym tego roku. W stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku odnotowano natomiast wzrost o 10%. Najwięcej ciągników sprzedał New Holland (155 szt.), tylko o dwa mniej John Deere (153 szt.), natomiast na trzecim miejscu znalazła się Kubota (89 szt.). W odniesieniu do kwietnia ubiegłego roku wszystkie powyższe marki zaliczyły wzrost, ale w przypadku marki John Deere sprzedaż wzrosła o ponad 51%.

Biorąc pod uwagę sprzedaż od początku tego roku, miejsca na podium przedstawiają się w tej samej kolejności – New Holland, John Deere oraz Kubota. Lider rankingu sprzedał od 1 stycznia br. 518 ciągników. Do najchętniej wybieranych w ostatnim czasie należą: John Deere 6120M, Kubota L5040 oraz New Holland T7.165. Najwięcej nowych ciągników w kwietniu zarejestrowano w województwie mazowieckim (137 szt.), lubelskim (84 szt.) oraz wielkopolskim (81 szt.)

Prawie 50% udziału w rynku

Niemal połowa spośród sprzedanych w kwietniu przyczep to produkty firmy Pronar z Narwi. Na ich zakup zdecydowało się 214 rolników, co stanowi o 7% mniejszą liczbę niż w lutym br., ale aż 77-procentowy wzrost w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. Niewielki spadek zanotował Metal-Fach z liczbą 52 rejestracji – o 1 mniej niż w lutym. Na trzeciej pozycji znalazły się przyczepy Metaltech, których zarejestrowano 30 sztuk. To o 21-procentowy spadek w odniesieniu do lutego, ale 7% wzrost w ujęciu rocznym.

Do najchętniej wybieranych przyczep w dalszym ciągu należą modele o ładowności od 10 do 13 ton. Druga lokata przypadła przyczepom o ładowności 5-6 ton, natomiast na trzeciej pozycji pozostają 13-17 tonowe pojazdy. W ostatnim czasie najwięcej przyczep rejestruje się w województwie lubelskim, a nieco mniej podlaskim. Podium zamyka województwo mazowieckie, w którym zarejestrowano 45 nowych przyczep – to aż o 96% więcej niż w kwietniu 2017r.

 

-REKLAMA-

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Pochmurno i rześko [POGODA]

W nocy z soboty na niedzielę w całym kraju chmur ma przybywać, do wystąpienia o poranku całkowitego zachmurzenia na północy i w centrum kraju....

33 nowe odmiany zbóż w Krajowym Rejestrze

W Krajowym rejestrze przybywa odmian. W dniu 24 lutego 2021 roku odbyło się posiedzenie Komisji ds. rejestracji odmian roślin zbożowych. Ze względu na pandemię, posiedzenie odbyło...

Hodowcy norek pod drzwiami Ministra!

Niezaszczepieni lekarze pobierający próbki na obecność koronawirusa, brak jakichkolwiek rozmów z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorzem Pudą i widmo masowej likwidacji polskich hodowli...

Śledź nas

21,199FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,290SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły