wtorek, 13 kwietnia, 2021

Rynek drobiu kuleje. Brak wyraźnych impulsów do zmiany!

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Zdaniem KRD-IG (Krajowa Izba Drobiarstwa) miniony rok był najcięższym dla polskiego drobiarstwa w jego najnowszej historii a początek 2021 r.  nie jest wcale łatwiejszy. Z dnia na dzień polska branża drobiarska ze znaczącego producenta i unijnego lidera pogrąża się w coraz głębszym kryzysie. Prognozy nie są optymistyczne zwłaszcza z perspektywą wyzwań związanych z Europejskim Zielonym Ładem czy zakazem stosowania pasz GMO. 

Po ile brojler, a po ile tuszka?

Według danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW w minionym raporcie na rynku krajowym odnotowano rozbieżne kierunki cen.

źródło: ZSRiR

Według danych zebranych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wynika, że w dniach 28.01 – 07.03.2021 rtuszki kurcząt patroszonych zbywano średnio po 5,81 zł/kg, o 2,7% mniej niż przed tygodniem. Natomiast cenatuszek indyków była kolejny raz poszybowała w górę i wyniosła 11,32 zł/kg. 

Cena za kilogram brojlera kolejny raz wzrosła i wynosiła średnio ok. 3,58 zł/netto. Była to cena o 7 gr/kg wyższa niż w poprzednim notowaniu. 

Kaczki utrzymały poziom cen sprzed tygodnia. W skupie za kilogram kaczki można było uzyskać ok. 4,57 zł/netto.

Ceny w skupie indyków nastąpił zastój. Za indory dostawcy uzyskiwali przeciętnie 5,58 zł/kg a w przypadku indyczków cena 5,61 zł/kg.

źródło: gov.pl
kowr.pl

-REKLAMA-

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Front w środę zacznie się cofać. Zwiastuje to duże ocieplenie [POGODA]

W nocy sucho z przejaśnieniami będzie od okolic Olsztyna po Grudziądz, Kaszuby, Piłę, Poznań, Ziemię Lubuską, Pomorze Zachodnie oraz miejscami od Sudetów po Leszno-...

Hodowcy wzywają Komisarza Wojciechowskiego. Bezmięsna dieta wbrew nauce!

W Europie i w Polsce, w wielu instytucjach i środowiskach rolniczych, toczy się burzliwa dyskusja na temat przyszłego kształtu unijnej Wspólnej Polityki Rolnej. Ważną...

Rynek wołowiny. Rok temu o takich cenach można było tylko pomarzyć

W kraju rynek wołowiny jest stabilny. Rok temu ceny wołowiny były niemal o 15% niższe niż obecnie. Z jednej strony to dobra nowina jednak...

Śledź nas

21,712FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
7,330SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły