wtorek, 13 kwietnia, 2021

Rynek drobiu. Wysoki popyt, a wraz z nim wyższe ceny

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Producenci mięsa drobiowego mogą się cieszyć. Kolejny tydzień na rynku notowano podwyżki. Powodem wyższych cen były mniejsze wstawienia w grudniu ale także mniejsza podaż żywca na skutek likwidacji ptaków na fermach objętych ogniskiem ptasiej grypy. W lutym możemy oczekiwać odbudowy podaży na rynku, która będzie wywierała presję na ceny w skupach.

Po ile brojler, a po ile tuszka?

Według danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW w minionym raporcie na rynku krajowym odnotowano rozbieżne kierunki cen.

Według danych zebranych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wynika, że w dniach 31.01 – 07.02.2021 rtuszki kurcząt patroszonych zbywano średnio po 5,60 zł/kg, o 2,4% mniej niż przed tygodniem. Cena tuszek indyków była również niższa niż ostatnio i wyniosła 8,89 zł/kg. 

Cena za kilogram brojlera utrzymała się na wyższym poziomie i wynosiła średnio ok. 3,44 zł/netto. Była to cena o 10 gr/kg wyższa niż w poprzednim notowaniu. 

Kaczki nieznacznie potaniały. W skupie za kilogram kaczki można było uzyskać ok. 4,35 zł/netto.

Ceny w skupie indyków nieustannie rosną. Za indory dostawcy uzyskiwali przeciętnie 5,04 zł/kg a w przypadku indyczków cena wzrosła do poziomu 5,06 zł/kg, o 33 gr więcej w stosunku do zeszłego raportu.

źródło: gov.pl
kowr.pl

-REKLAMA-

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Front w środę zacznie się cofać. Zwiastuje to duże ocieplenie [POGODA]

W nocy sucho z przejaśnieniami będzie od okolic Olsztyna po Grudziądz, Kaszuby, Piłę, Poznań, Ziemię Lubuską, Pomorze Zachodnie oraz miejscami od Sudetów po Leszno-...

Hodowcy wzywają Komisarza Wojciechowskiego. Bezmięsna dieta wbrew nauce!

W Europie i w Polsce, w wielu instytucjach i środowiskach rolniczych, toczy się burzliwa dyskusja na temat przyszłego kształtu unijnej Wspólnej Polityki Rolnej. Ważną...

Rynek wołowiny. Rok temu o takich cenach można było tylko pomarzyć

W kraju rynek wołowiny jest stabilny. Rok temu ceny wołowiny były niemal o 15% niższe niż obecnie. Z jednej strony to dobra nowina jednak...

Śledź nas

21,712FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
7,330SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły