niedziela, 7 marca, 2021

Rynek drobiu: Kuwejt znosi zakaz

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Wbrew wielu pesymistycznym wizjom dotyczącym sytuacji w  branży drobiarskiej w kraju w kontekście ptasiej grypy, ze Świata do Polski płyną też pozytywne sygnały.
Zgodnie z informacją przekazaną przez Ambasadę Rzeczypospolitej Polskiej w Kuwejcie, w dniu 8 kwietnia, władze Kuwejtu podjęły decyzję o zniesieniu, od dnia 30 marca 2020 r. zakazu wwozu do tego państwa mięsa drobiowego pochodzącego od wszystkich gatunków drobiu oraz produktów pochodnych, w tym jaj/produktów jajecznych (świeżych, chłodzonych, mrożonych, przetworzonych termicznie).

Vademecum chorób drobiu rzeźnego

Jednocześnie należy zauważyć, że na terytorium Polski niektóre administracyjne obszary nadal objęte są restrykcjami w związku z ostatnimi ogniskami HPAI (obszar zapowietrzony i zagrożony), zgodnie z decyzją wykonawczą (UE) 2020/47 w sprawie środków ochronnych w odniesieniu do wysoce zjadliwej grypy ptaków podtypu H5N8 w niektórych państwach członkowskich  (najnowsza zmiana załącznika – decyzja wykonawcza Komisji (UE) 2020/504 z dnia 6 kwietnia 2020 r.). Powyższe należy mieć na uwadze przy certyfikacji produktów eksportowanych z Polski do Kuwejtu.

Światełko nadziei…

Nie mniej jednak, powyższa informacja może być przesłanką dla wszystkich polskich hodowców drobiu, ku wnioskowi że rygorystyczne stosowanie zasad bioasekuracji oraz krajowych norm sanitarnych wdrażanych przez GIW, prowadzi do poprawy sytuacji do tego stopnia, że władze Państw zainteresowanych odbiorem polskiego drobiu zmieniają swe restrykcyjne decyzje.

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło: GIW
Foto: Pixabay

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Rynek jaj. Popyt przewyższa podaż, ceny rosną

Miniony tydzień charakteryzował się utrzymaniem trendu wzrostowego cen. Zbliżamy się do okresu świątecznego który jest głównym motorem napędowym popytu co wpływa na wyższe ceny...

W nocy zrobi się cieplej [POGODA]

W nocy na północy, zachodzie, wschodzie i w centrum niebo przykryją chmury z frontu znad Bałtyku. Przyniesie on słabe miejscowe opady śniegu do maksymalnie...

Kolejny tydzień wzrostów na rynku wieprzowiny

1,56 €. Dokładanie na takim poziomie zakończyła się dziś (05.03.2021) aukcja ISN w Niemczech. Po parunastu tygodniach stagnacji w końcu ceny tuczników pną się...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,620SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły