wtorek, 2 marca, 2021

Rynek drobiu. Do kiedy potrwa zamieszanie w skupie brojlerów?

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Koniec roku niezbyt łatwy dla hodowców drobiu przynosi nowe notowania a wraz z nimi kolejne obniżki cen. Ptasia grypa i koronawirus wpłynęły znacznie na rynek drobiarski.  Według  Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz zamieszanie w skupie brojlerów potrwa jeszcze prawdopodobnie do końca roku. Miejmy nadzieje że niskie ceny skończą się wraz z ostatnim tygodniem roku 2020.

Po ile brojler a po ile tuszka?

Według danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW w dniach 23–29.11.2020 r. na rynku krajowym odnotowano dalszy spadek cen skupu kurzego, przy kolejnym wzroście cen gęsi tuczonych. 

źródło: ZSRiR

Według danych zebranych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wynika, że w dniach 23-29.11.2020 r. tuszki kurcząt patroszonych zbywano średnio po 3,49 zł/kg, prawie o 6% taniej niż przed tygodniem. Cena tuszek indyków utrzymała się na poziomie sprzed tygodnia i wyniosła 9 zł/kg. Był to poziom cen o 9% niższy niż w analogicznym okresie 2019 r.

Cena za kilogram brojlera kolejny raz spadła i wynosiła średnio ok. 3,04 zł/netto. Była to cena o 2 gr/kg niższa niż w poprzednim tygodniu 

Kaczki w przeciągu tygodnia trzymały podobny poziom cen co w minionym raporcie. W skupie za kilogram kaczki można było uzyskać ok. 4,26 zł/netto, o 1 gr mniej niż ostatnio.

Ceny w skupie indyków zachowywały się różnie. Za indyki dostawcy uzyskiwali przeciętnie 4,16 zł/kg wobec 4,29 zł/kg tydzień wcześniej. W przypadku indyczków cena utrzymała się na poziomie niższym o 3 grosze tj. 4,05 zł/kg.

Za gęsi tuczone w skupie płacono średnio 8,25 zł/kg wobec 8,06 zł/kg tydzień wcześniej o  10% więcej niż przed miesiącem. 

źródło: gov.pl
kowr.pl

-REKLAMA-

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

2 nowe opony MICHELIN CrossGrip

Michelin wprowadza dwa nowe rozmiary swoich całorocznych opon rolniczych MICHELIN CrossGrip o wielofunkcyjnym zastosowaniu. Gama przeznaczona jest do koparko-ładowarek, ładowarek burtowych, ładowarek teleskopowych i...

Gwarancja Michelin przedłużona na 2021 r.

Michelin przedłuża na rok 2021 bezpłatną gwarancję dla opon rolniczych i agro-przemysłowych. Gwarancja obejmuje uszkodzenia przypadkowe i stanowi ekwiwalent ubezpieczenia opon. Gwarancja na opony...

Telematyka tańsza o połowę

John Deere ułatwia dostęp do JDLink, dzięki nowej ofercie instalacji modułu MTG, który będzie teraz tańszy o połowę. To w praktyce oznacza, że każdy...

Śledź nas

21,237FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,340SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły