niedziela, 28 lutego, 2021

Ruszają internetowe szkolenia dla rolników!

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Już jutro, 7 lipca br. rozpocznie się cykl internetowych szkoleń tzw. Webinariów pt.: „Dotacje dla rolnictwa”, podczas których szczegółowo omawiane będą programy pomocowe obsługiwane przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Ma to również związek z tym, że 20 lipca 2020 r. w oddziałach regionalnych ARiMR kończy się nabór wniosków o dotacje na inwestycje w nawadnianie gospodarstw.
Rolnicy którzy chcą złożyć wnioski, a mają kłopot z ich wypełnieniem, także będą mogli skorzystać z tej formy doradztwa. Jednak tematyka będzie znacznie szersza. Szczegółowo omówione zostaną i inne programy.

 

Plan szkoleń dla województw

– Pierwsze szkolenie online, które odbędzie się we wtorek 7 lipca, kierowane jest do rolników z pięciu województw: dolnośląskiego, małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego i śląskiego. Prowadzone będzie z centrali ARiMR z udziałem grona ekspertów.
8 lipca w webinarium będą mogli wziąć udział rolnicy z województw: lubelskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego i wielkopolskiego.
9 lipca – mazowieckiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego,
10 lipca – pomorskiego, zachodniopomorskiego i lubuskiego.

Najważniejsze dotacje

Do tematów omawianych podczas szkoleń zaliczono informacje o programach pomocowych cieszących się dużym zainteresowaniem rolników, czyli m.in.: Modernizacja gospodarstw rolnych w obszarze D – nawadnianie, Restrukturyzacja małych gospodarstw, Premie dla młodych rolników, Premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej i Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej.

 

Jak się zgłosić?

Żeby wziąć udział w szkoleniu online, należy skorzystać z aplikacji ZOOM. Uczestnicy spotkania będą też mieli możliwość zadawania pytań ekspertom ARiMR za pośrednictwem skrzynki mailowej: webinar@arimr.gov.pl.

Debiut Agencji

To pierwsza tego typu inicjatywa szkoleniowa ARiMR „Krajowe webinarium: dotacje dla rolnictwa” jest wspólnym dziełem ARiMR i Parlamentarnego Zespołu ds. Rozwoju i Wsparcia Przedsiębiorstw.
Patronat nad nim objęły: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Wody Polskie.

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło: ARiMR
Fot.: Pixabay

Nakręć film o klubie – zgarnij nagrody!

 

 

 

-REKLAMA-
Avatar
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Ochłodzenie, ocieplenie i znowu ochłodzenie [POGODA]

W poniedziałek pojawi się pewien kłopot z temperaturą i wcale tak ciepło jak na mapie być nie musi. A to za sprawą mgieł, które...

Rekordowe ceny kukurydzy na mecie?

W minionym tygodniu na paryskiej giełdzie MATIF cena kukurydzy osiągnęła poziom 230 euro za tonę, czyli ponad tysiąc złotych. Dało to impuls do dalszego...

Rynek jaj. Na wartości tracą jaja ekologiczne i z wolnego wybiegu

Kolejny tydzień na rynku jaj obfitował w dalsze podwyżki spowodowane mniejszą podażą surowca. Nie zabrakło także niższych notowań, jednak dotyczyły one kategorii, które zazwyczaj...

Śledź nas

21,208FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,300SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły