Noc w całym kraju zapowiada się pogodna. Słaby wiatr i czyste niebo to przepis na szybki spadek temperatury. I tak o poranku -1/0 stopni na wysokości 2 metrów może się pojawić miejscami w okolicy Łodzi, Torunia, Śliwic, Olsztyna, Suwałk i Gołdapi- przy gruncie do -3 stopni. Na pozostałym obszarze z przymrozkami na wysokości 2 metrów około +0,5/+2 stopni, zaś przy gruncie około -2/-0,5 stopnia. Około 0 stopni przy gruncie również w pasie od Włodawy po Lublin, Kraśnik oraz od Reska po Drawsko Pomorskie. Na pozostałym obszarze na plusie- do 3-6 stopni na wysokości 2 metrów.

W ciągu dnia na niebie w całym kraju słońce. O poranku wiatr słaby lub bezwietrznie. W ciagu dnia mocniej powieje na wschodzie, Warmii i Mazurach, Mazowszu, Pomorzu Gdańskim, Kujawach i w centrum- do 35-40 km/h. Na pozostałym obszarze powieje słabo i umiarkowanie.

Temperatura podniesie się do 13-15 stopni na wschodzie, Warmii i Mazurach, Mazowszu i Pomorzu Gdańskim, 15-16 stopni na Kujawach, Ziemi Łódzkiej, Świetokrzyskiej i na Podkarpaciu, do 17-19 stopni na zachodzie. 20 stopni możliwe w okolicy Szczecina i Legnicy.

Łukasz Sieligowski