środa, 3 marca, 2021

Przed nami krótkie zawirowania w pogodzie

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Pojawi się silny wiatr

Już w godzinach wieczornych i nocnych znacznie wzrośnie prędkość wiatru z kierunku południowo wschodniego. Powieje do 45/55 km/h, a na południu i w pasie od Nysy po Kalisz do 65 km/h. W górach podmuchy przekroczą 100 km/h. Temperatura dość wysoka na poziomie 9/13 stopni, pod górami lokalnie nie mniej niż 18 stopni.

Przed południem opady na Podlasiu i Mazurach już zanikną i okolice godzin południowych i popołudniowych już słoneczne i suche. Na pozostałym obszarze sucho i bez opadów przez cały dzień. Mimo słońca chmur na niebie nie zabraknie, a wiatr wiejący w porywach do 60 km/h, na Pogórzu, Opolszczyźnie, zachodzie Ziemi Łódzkiej i wschodniej Wielkopolsce do 65 km/h- w górach powyżej 100 km/h, znacznie zwiększając odczucie chłodu.

Południowy wiatr, słońce i babie lato na termometrach. Po południu przeważnie 22/25 stopni na termometrach, a lokalnie na Pogórzu nawet 26 i 27 stopni Celsjusza.

Cieplejszy, ale bardzo wietrzny typ pogody utrzyma się do poniedziałku włącznie. Potem nastąpi kolejne większe ochłodzenie, na sucho- to oznacza, że tym razem noce przynosić będą spadki temperatury do 0/7 stopni w przygruntowymi przymrozkami.

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

AGRO-Unia przeciw projektowi KPO!

Dziś (3 marca br.), podczas specjalnej konferencji prasowej w centrum w Warszawy, Ogólnopolski Ruch Rolników AGRO-Unia odniósł się do konsultowanego obecnie rządowego projektu Krajowego...

IGC podniosła swoją prognozę zbiorów zbóż w tym sezonie

W swoim najnowszym raporcie Międzynarodowa Rada Zbożowa (IGC) zwiększyła globalną produkcję zbóż w sezonie 2020/21 do rekordowych 2,216 mld ton, w porównaniu z 2,210...

Sprawdź czy nie zawieszą ci renty albo emerytury?

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego podała wysokości nowych kwot miesięcznego przychodu decydujących o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych od dnia 1 marca 2021 r. A zatem...

Śledź nas

21,246FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,360SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły