sobota, 8 maja, 2021

Przed nami kilka dni spokoju z coraz niższą temperaturą [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Za Polską wschodnią, środkową i południową dwie doby z burzami, które okazały się najgwałtowniejszymi w październiku w całej historii pomiarów.

Noc upłynie pod znakiem rozgwieżdżonego nieba na wschodzie, południu i w centrum kraju. Na zachodzie i północy więcej chmur i miejscami słabo pokropi a w pasie od Gdańska po Gniezno, Bydgoszcz, Wrocław również popada do około 5-8 mm. Temperatura spadnie do 7/9 stopni na południu i wschodzie oraz 10/13 stopni na zachodzie i północy.

Przed południem popada jeszcze miejscami na Pomorzu Gdańskim, Żuławach- suma opadów nie przekroczy 1-4 mm. Na pozostałym obszarze sucho i zwłaszcza w centrum i na wschodzie słonecznie.

Po południu na zachodzie i północy pojawiać się będą przelotne opady deszczu do 5-6 mm. Inna strefa opadów deszczu od Słowacji nadciagnie nad Małopolskę, Górny Śląsk i do wieczora sięgnie Podkarpacia, Gór Świętokrzyskich (południe, wschód i centrum regionu), zaś kolejnej nocy popada również na Lubelszczyźnie i południu Mazowsza.

W centrum i na północnym wschodzie sucho do końca dnia, mimo to chmur nie zabraknie.

Wiatr powieje słabo i umiarkowanie do maksymalnie 25 km/h

Temperatura w południe wyniesie od 12/14 stopni w Małopolsce, Gónym Śląsku, południu Kielecczyzny i Ziemi Łódzkiej, 15/17 stopni na zachodzie, północy i w centrum do 17/20 stopni na wschodzie i północnym wschodzie kraju.

Według prognoz na większe opady będzie trzeba poczekać do około poniedziałku i nie wiadomo jeszcze w jakich regionach się one zadomowią. Do tego czasu pola stopniowo będą przesychać.

Na horyzoncie widać również pierwsze ogólnokrajowe przymrozki na wysokości 2 metrów. Takowe wystąpią po 15 października.

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Niedzielny poranek bezwietrzny na wschód od Wisły [POGODA]

W nocy za sprawą pogodnego nieba na wschodzie kraju będzie zimno. Na Podlasiu temperatura spadnie do -1/0 stopni. Na wschodzie około 0/+1 stopnia, przy...

Firma CLAAS ułatwia zarządzanie danymi

Do opracowania skutecznej strategii nawożenia, ochrony roślin i siewu potrzebne są między innymi dokładne informacje o plonach z ostatnich lat oraz o różnicach w plonowaniu w zależności od strefy pola....

Czy kapryśna wiosna zagraża uprawom w krajach UE?

Zaledwie kilka dni temu zmagaliśmy się z załamaniem pogody. Europejskie kraje zalała fala chłodu, co miało destrukcyjny wpływ na tereny sadownicze. Przymrozki dotknęły m.in....

Śledź nas

21,925FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
7,660SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły