niedziela, 20 czerwca, 2021

Potato Days Poland 2019 w Udaninie [WIDEO]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Pierwsza edycja Potato Days Poland 2019, nowej imprezy w kalendarzu wystaw rolniczych odbyła się w Udaninie w dniach 6-7 września. Bogaty program plenerowej imprezy obejmował możliwość oglądania stoisk z ofertą najnowszych technologii i bogatej kolekcji odmian ziemniaków. | Krzysztof Grzeszczyk

Nie zabrakło specjalistycznej wiedzy, która jest niezbędna w osiąganiu wysokich i stabilnych plonów w uprawie ziemniaka. Ponadto program wystawy obejmował pokazy kombajnów do zbioru ziemniaków i sprzęt do ich selekcjonowania na różnie frakcje. Wystawa Potato Days Poland została zorganizowana przez DLG Agro Food.

Gospodarstwo ziemniaczane

Miejscem prezentacji było gospodarstwo „Polboto”, które funkcjonuje na rynku od 1995 roku. Właścicielem gospodarstwa jest Eildert Derk Oldenziel. Areał gospodarstwa liczy ok. 700 ha. W płodozmianie występuje jęczmień, rzepak, pszenica, buraki cukrowe i ziemniaki. Te ostatnie są uprawiane na powierzchni ponad 200 ha. Wyprodukowany surowiec jest dostarczany do firmy McCain.

Kombajny do zbioru ziemniaków

W pokazach brał udział m.in. sprzęt pracujący w gospodarstwie. Wśród kombajnów zwiedzający mieli okazją oglądać sprzęt Grimme model SE 170-60. Kolejny to Spirit 8200 z firmy AVR. Poza tym pracował Keiler II z firmy Ropa. Sprzęt samojezdny był reprezentowany przez kombajn Puma 3 z firmy AVR.

Maszyny do transportu i sortowania

Wykopane ziemniaku były wyładowywane na przyczepy skorupowe firmy Joskin i Fliegl. Zebrane ziemniaki były następnie selekcjonowanie na maszynie MH240 firmy Miedema i dalej transportowane przenośnikiem taśmowym Miedema ML 1970 na naczepą auta ciężarowego. Kolejna maszyna do tego samego celu to sprzęt z firmy Sator.

Nie tylko zbiór

Po zbiorze ziemniaków zaprezentowano sprzęt uprawowy. W pokazach brał udział agregat TopDown 400 z firmy Väderstad. Kolejny to brona wirnikowa Lion 6000 z firmy Pöttinger. Wśród maszyn pokazowych wystawiono również sadzarkę 4-rzędową Structural PM 40 z firmy AVR.

Poniżej prezentujemy krótką relację foto i wideo z imprezy.

-REKLAMA-
Bernadetta Ryńska
Bernadetta Ryńska
Rolnik z pasji i wykształcenia, doświadczenie czerpie prowadząc rodzinne gospodarstwo. Zainteresowania: hodowla roślin, nasiennictwo, innowacje w rolnictwie.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Upał będzie narastał [POGODA]

W nocy gorąco na zachodzie, północy i w centrum gdzie będzie od 20 do 23 stopni, a lokalnie na wybrzeżu do 24 stopni. Tym...

Nasz eksport zbóż poza UE zbliżył się do rekordu z poprzedniego sezonu

Od początku sezonu 2020/21 eksport wszystkich zbóż z Polski (poza UE) wynosi 3,34 mln ton i jest o 3% większy w stosunku do analogicznego...

W nocy na zachodzie i północy powyżej 20 stopni [POGODA]

Dziś wieczorem największa szansa na burze jest w rejonie Świnoujścia, Dziwnowa- tu już teraz wiadomo, że popada niemalże na pewno. W nocy wszystkie opady...

Śledź nas

22,339FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
7,790SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły