poniedziałek, 1 marca, 2021

Poniedziałek ostatnim ciepłym i burzowym dniem [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Poniedziałek ostatnim ciepłym i burzowym dniem.

Całą noc przelotne opady i słabe burze występować będą punktowo na zachód od Warty, Noteci, Brdy. Tam noc najcieplejsza – nie mniej niż 17/19 stopni. Na pozostałym obszarze trochę chmur, trochę czystego nieba i chłodniej- około 14/17 stopni.

Przed południem na zachodzie kraju znajdzie się front chłodny, na którym miejscami popada i słabo zagrzmi. W południe i popołudniu front znajdzie się w pasie od Żuław, Kaszub po Wielkopolskę i Dolny Śląsk – tuż przed frontem pojawi się linia zbieżności wiatrów i na niej powstaną burze. Popada praktycznie w każdym miejscu zaznaczonym na mapie prawdopodobieństwem opadu 99%. Burze nieść będą nawalne opady deszczu powodujące znaczą erozję wodną na polach. Możliwe są również opady gradu do 2-4 cm oraz lokalne porywy wiatru do 100 km/h. Przeważnie jednak burze będą dość spokojne, bez wichur i gradu.

Na wschodzie, południu i w centrum najwięcej burz popołudniu i wieczorem. Będzie ich jednak znacznie mniej niż w wyżej omawianym regionie.

Temperatura popołudniu wyniesie od 22 stopni w rejonie Szczecina i na wybrzeżu, 25-27 stopni na pozostałym obszarze. Po przejściu burz na zachodzie i północy spadek temperatury do 15/19 stopni.

Wiatr słaby, na zachodzie i północy umiarkowany. Skręcający z południowego na zachodni.

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Nowe funkcje Operations Center

John Deere Operations Center zyskało nowy wygląd, charakter i nawigację, które sprawiają, że sama platforma jest łatwiejsza w obsłudze, a użytkownik ma poczucie większej spójności z najnowszą wersją...

Ile jest wart ciągnik John Deere po 5 latach?

Początek roku w sprzedaży nowych ciągników wygląda optymistycznie. Co skłania rolników do zakupów ciągników John Deere? Nowa maszyna – inwestycja na lata Początek roku w sprzedaży...

Shell wprowadza nowe środki smarne

Shell wprowadza na rynki europejskie portfolio neutralnych emisyjnie środków smarnych Shell ogłosił dziś, że będzie oferować klientom neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla oleje i...

Śledź nas

21,218FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,310SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły