wtorek, 9 marca, 2021

Pomoc COVID-19: czy minister wydłuży termin?

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Wiele się ostatnio dzieje wokół ogłoszonego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa naboru wniosków o przyznanie pomocy na operację typu “Pomoc dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19” w ramach działania „Wyjątkowe tymczasowe wsparcie dla rolników, mikroprzedsiębiorstw oraz małych i średnich przedsiębiorstw szczególnie dotkniętych kryzysem związanym z COVID-19” w ramach PROW na lata 2014-2020.
Przypomnijmy: do rozmów z rządem lub protestów szykują się rolnicy skupieni wokół Solidarności Rolników Indywidualnych w Piotrkowie Trybunalskim. Środowisko to nie godzi się z nieuwzględnieniem w ramach wsparcia gospodarstw prowadzących tucz otwarty.

Nie zdążą przygotować wniosków?

Natomiast teraz Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócił się z wnioskiem do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o przedłużenie zakończenia naboru wniosków. Jak argumentuje KRIR, planowany na 30 września br., koniec naboru to zdecydowanie za krótkim termin.

 – Zwracają na to uwagę zarówno rolnicy jak i doradcy, którzy przygotowują rolnikom wnioski – wyjaśnia Zarząd KRIR. –  Zdajemy sobie sprawę z konieczności zatwierdzenia przez ARiMR wniosków do końca bieżącego roku, jednak tak ustalone terminy będą dla wnioskodawców niewystarczające dla prawidłowego ich przygotowania i złożenia.

Wniosek o wydłużenie terminu

Dlatego Zarząd KRIR wniósł o maksymalne wydłużenie terminu naboru, co umożliwi wszystkim zainteresowanym złożenie kompletnych i prawidłowo wypełnionych wniosków. Ma to także dać szansę Agencji na sprawniejsze wdrożenie powyższego działania do końca 2020 r.

W obecnej wersji nabór ma trwać od 9 do 30 września br. Więcej na ten temat CZYTAJ TUTAJ

Źródło: KRIR

-REKLAMA-
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

ARiMR wzywa do uzupełnień dokumentacji!

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prosi rolników o niezwłoczne skompletowanie wymaganej dokumentacji, w tym szczególnie niezbędnych opinii, zaświadczeń i decyzji wydawanych przez organy administracji...

W ciągu dnia pogodnie [POGODA]

Po zachodzie słońca chmury będą się bardzo szybko rozpraszać. Wiatr osłabnie a to oznacza duży spadek temperatury. Nad ranem między Suwałkami a Kętrzynem może...

Internetowe urzędy dla rolnika

Cyfrowe "paszporty" żywności, System satelitarnego monitorowania upraw rolnych (S2MUR) i Cyfrowa transformacja administracji 2.0 (w tym platforma eRolnik)  – to systemy wdrażane przez Ministerstwo Rolnictwa...

Śledź nas

21,298FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,860SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły