niedziela, 7 marca, 2021

Pogoda w weekend będzie zróżnicowana? [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Przed nami ostatnie godziny przed dużą zmianą pogody.

Jeszcze mglista sobota

W sobotę jeszcze nigdzie nie będzie padać, a o poranku odchodzący front zostawi dużo wilgoci i mgieł w całym kraju- również na południu. W wielu miejscach widoczność spadnie do 30-50 metrów. Temperatura spadnie do +8/+12 stopni.

W ciągu dnia na południu kraju niebo bardzo szybko się wypogodzi do bezchmurnego nieba. Na zachodzie, wschodzie i w centrum dużo chmur, słońca mało. Na północy tylko nieliczne przejaśnienia- tutaj będzie na niebie bardzo dużo chmur wysokich i średnich.

Temperatura na słonecznym południu ponownie przekroczy 20 st. Między Rzeszowem, Tarnowem, Cieszynem, Wrocławiem, Zieloną Górą możliwe +23 stopnie.

Na wschodzie i w centrum około +16/+18 stopni. Najchłodniej na północy +15 stopni.

Niedziela z niższa temperaturą?

W niedzielę o poranku bez mgieł na przeważającym obszarze kraju. Tylko na północy i zachodzie będzie się chmurzyć, na wybrzeżu od rana pochmurno. Temperatura spadnie do +5/+7 stopni na południu, wschodzie i w centrum, do +8/+10 stopni na północy i zachodzie.

Do końca dnia na południu kraju niebo pozostanie bezchmurne. Na wschodzie i w centrum zachmurzy się około południa, a pod wieczór miejscami pokropi do 1 milimetra deszczu. Na zachodzie i północy przeważnie pochmurno z możliwymi słabymi opadami deszczu około południa do 2 milimetrów. Pod wieczór na wybrzeżu, Kaszubach i Pomorzu Zachodnim niebo się rozpogodzi.

Temperatura bardzo zróżnicowana. Na wybrzeżu i Kaszubach tylko około +10 stopni. Na zachodzie, wschodzie i w centrum około +15/+17 stopni- najcieplej będzie około godziny 11/00, po czym temperatura będzie spadać. Na południu kraju dzięki operacji słonecznej temperatura podskoczy do +19/+22 stopni.

Brak mgieł w niedzielę oznacza, że wiatr znacznie zwiększy swoją prędkość. Na wybrzeżu powieje do 55 km/h, na pozostałym obszarze podmuchy osiągną 30-45 km/h.

 

Łukasz Sieligowski

 

 

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

ARiMR ostrzega przed wypalaniem traw!

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ostrzega i przypomina, że wypalanie traw jest niezgodne z prawem. Grożą też za to surowe sankcje karne i cofnięcie...

Na rynku drobiu bezruch lub spadek cen!

Ożywienie w krajowych skupach jakie towarzyszyło nam przez zaledwie parę chwil wyhamowało. Nie obserwujemy obecnie wzmożonego popytu czy też znacznych ruchów cen. Za niemal...

Będą oceny wpływu na rolnictwo?

Jak ujawnił podczas czwartkowej (4 marca br.) wideokonferencji Komisarz Europejski ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi Janusz Wojciechowski, w czerwcu br. ogłoszona zostanie unijna Długofalowa...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,630SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły