poniedziałek, 1 marca, 2021

Podsumowanie naborów PROW

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Pozarolnicza działalność i przekazywanie gospodarstw

29 października 2019 roku, zakończyły się dwa premiowe nabory finansowane z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Nabory dotyczyły: Poddziałania 6.2 “Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich” oraz Poddziałania 6.5 „Płatności na rzecz rolników kwalifikujących się do systemu dla małych gospodarstw, którzy trwale przekazali swoje gospodarstwo innemu rolnikowi”.

 

Ponad 3 tysiące i… 20 wniosków

Jak podaje Biuro Prasowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, według stanu na dzień 29.10.2019 w naborze za 2019 r w ramach: Poddziałania 6.2 “Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczejdziałalności gospodarczej na obszarach wiejskich” do Agencji wpłynęło ponad 3 tys. wniosków.

Natomiast, w ramach naboru, w związku z Poddziałaniem 6.5 “Płatności na rzecz rolników kwalifikujących się do systemu dla małych gospodarstw, którzy trwale przekazali swoje gospodarstwo innemu rolnikowi” na dzień 27.10.2019r., do ARiMR, wpłynęło ponad 20 wniosków o przyznanie pomocy.

Przy czym Agencja zaznacza, że liczby te mogą ulec zmianie, a to z uwagi na możliwość przekazywania wniosków drogą pocztową.

Obecnie nie jest też możliwe określenie ogólnych kwot, na które opiewają złożone wnioski, ponieważ ich wielkości zależą od planowanych do utworzenia miejsc pracy (w ramach Poddziałania 6.2) oraz kwoty przyznanych dopłat bezpośrednich (dotyczy Poddziałania 6.5) co będzie weryfikowane podczas obsługi poszczególnych wniosków.

Więcej informacji o specyfice zakończonych naborów znaleźć można na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło: Biuro Prasowe ARiMR, MRiRW

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Mleko do skupu pierwszy raz od kilku miesięcy potaniało

Z danych przedstawionych przez GUS wynika, że podczas stycznia nowego roku 2021 cena oferowana w skupie za mleko spadła do poziomu 149,35 zł/hl, o...

Rynek wołowiny. Ceny najwyższe od kilku lat

Ceny w skupach utrzymują się na stabilnym poziomie lub symbolicznie wzrastają. Jest to zasługa ożywionego eksportu, niższej podaży bydła  i pojawienia się kolejnych rynków zbytu...

Nowe funkcje Operations Center

John Deere Operations Center zyskało nowy wygląd, charakter i nawigację, które sprawiają, że sama platforma jest łatwiejsza w obsłudze, a użytkownik ma poczucie większej spójności z najnowszą wersją...

Śledź nas

21,218FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,310SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły